Son Dakika
13 Haziran 2019 Perşembe

KILIÇDAROĞLU’NA SUNULAN ANKETTE ÜÇ İSİM

14 Ocak 2019 Pazartesi, 13:29

Cumhuriyet Halk Partisi’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayınının 16 Ocak Çarşamba günü açıklanacağı belirtilmişti. CHP Parti Meclisinin yapacağı toplantıda İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı kamuoyuna ilan edilecek. Öte yandan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz Cuma İl Başkanı Deniz Yücel ile görüştüğü öğrenilirken, Kılıçdaroğlu’nun ‘İki kenti henüz masaya koymadık. Ama kadın adaylar fazla olmalı’ sözleri kadın adayları daha da heyecanlandırdı.

 ÜÇ İSİM KONUŞULUYOR

 Açıklanması daha önce ertelenen İzmir Büyükşehir adayı konusunda diğer illerde olduğu gibi son sözü CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu söyleyecek. Günlerdir İzmir adayları konusunda ince eleyip sık dokuyan Kılıçdaroğlu il başkanı, STK temsilcileriyle İzmir adayını görüşürken parti meclisi öncesinde büyükşehir adayını MYK’nın gündemine getirecek ardından da parti meclisinin onayına sunacak. CHP, 16 Ocak’ta yapacağı aday tespitine yönelik altıncı toplantı ile aralarında İzmir’in olduğu pek çok il ve ilçedeki adaylarını netleştirecek. İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ile görüşen Kılıçdaroğlu’na sunulan ankette ise milletvekili Tuncay Özkan, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur’un isimlerinin önde olduğu belirtiliyor.

AÇIKLAMA KADIN ADAYLARI HEYECANLANDIRDI

Kılıçdaroğlu, “Çalışmalar ve görüşmeler sürüyor. Şimdilik İzmir ve İstanbul özel olarak masaya konulmuş değil. Üzerinde durduğumuz noktalar var. Kadın belediye başkanı sayımız fazla olmalı. Kadınlar siyasette aktör olarak ortaya çıkmalı” açıklamasını yaptı.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri