Son Dakika
25 Haziran 2019 Salı

Kılıç: “Buca’yı eskisi gibi üzüm kokan bir kent haline getireceğiz”

Cumhuriyet Halk Partisi Buca Belediye Başkan Adayı Erhan Kılıç, Buca Müteahhit İş Adamları Derneği (BUMİDER) ile bir araya geldi.

19 Mart 2019 Salı, 12:23

Buca’nın CHP’li Başkan Adayı Erhan Kılıç,Bucalı müteahhitlerle bir araya geldi. Kentin imar planlarının oluşturulmasında ortak akıl vurgusu yapan Erhan Kılıç, müteahhitlere yeşil alan vurgusu yaptı. Kentsel dönüşüm, imar ve çevre projelerinde önceliğin yeşil alan varlığını arttırmak olduğunu söyleyen Kılıç, “Buca’yı eskisi gibi üzüm kokan, nefes alan bir kent haline getireceğiz” dedi.

‘Ortak Akıl’ Vurgusu

Erhan Kılıç, imar planlarının yeniden ortak akılla düzenleneceğini vurgularken, Göreve geldiğimiz zaman şu an belediyemizin çalışma içinde olduğu imar planlarını alacağız.  İmar planlarımızın içini genişleterek sizleri de dahil edeceğiz. Benim için askıda olan, uygulanabilirliği olmayan imar planlarının benim için önemi yoktur. Önemli olan planın uygulanabilirliğidir. Burada sizlerin de meslek odalarının da mahallelerin de değerlendirmesini alacağız; uygulanabilir bir imar alanları oluşturacağız” diye ifade etti” diye konuştu.

Ancak hazırlanacak imar planında önceliğin yeşil alan olduğunun altını çizen Kılıç, önemli olanın planların uygulanabilirliği olduğunu vurguladı. Yeni imar planları  hazırlanırken müteahhitlerin, meslek odalarının ve mahallelerin de değerlendirmelerinin alınacağını söyledi.

Üzüm Kokan Buca, Yeniden…

Yeşil  alan varlığını artırabilmek için öncelikli olarak mevcut yeşil alanların yeniden düzenlenip, vatandaşlar tarafından rahatça kullanılmasını sağlayacaklarını dile getiren  Kılıç, ” Kentimizin göbeğinde bulunan cezaevinin kaldırılmasından sonra yüzde 75 yeşil alanın olduğu bir kültür park projesini gerçekleştireceğiz. Bakanlığın betonlaşmaya ağırlık verdiği, bina yıkıp yeni bina yaptığı kentsel dönüşüm projeleri yerine mahallelerimizde yeni yaşam alanları açacak, kentin çehresini değiştirecek yerinde dönüşümler yapacağız. Buca’yı eski dönemlerinde olduğu gibi üzüm kokan, nefes alan bir kent haline getireceğiz” dedi.

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri