Son Dakika
18 Temmuz 2019 Perşembe

Kazalara dikkat çekecekler

Ünlü komedyen Yavuz Seçkin ve Zahrettin Çelik oynadığı Dünyada ilk eğitsel stand up 11 aralık Didim’de sahnelenecek

12 Kasım 2018 Pazartesi, 22:25

İstanbul Gelişim Sanat tarafından 81 ilde sahnelenmeyi hedeflenen eğitsel standup  ’Kazasız kul olmaz’, Yavuz Seçkin ve Zahrettin Çelik’in performansıyla seyircilerin beğenisine sunulacak.

Oyuna özel hazırlanmış emniyet kemerli koltuklarda ve oyun başlamadan önce yapılan bir anonsla seyirciler kemerlerini bağlayarak izleyecek.

İstanbul Gelişim Sanat, iş ve trafik kazalarının yanı sıra ilk yardımın önemine de dikkat çekecek.Proje yapımcılığını  Zahrettin Çelik‘in üstlendiği gösterinin Sanat Danışmanlığını Zihni Göktay üstleniyor.

Yavuz Seçkin ünlülerin tiplemeleriyle 3 aralık dünya engelliler günü hem vurgulamak hem de  farkındalık oluşturmak adına Didim ve Yöresi Engelliler Derneği Başkanı Bedri Altintaş ile beraber ortak bir çalışma da yapılacak.

81 il 10 yıl devam edecek olan proje, her gün onlarca kişi ölümlü kazalarda hayatını kaybediyor bu kazaları  sanatla azaltma çabasındalar.

Projenin  kurucusu Zahrettin Çelik, Oyun hakkında şunları söyledi:

“Proje Yavuz Seçkin eşsiz performansıyla iş ve trafik kurallarını komedi unsuruyla görüyoruz. Trafikte mutlaka birileriyle tartışma yaşamışızdır.Yada bir şantiyede işçiler yada işverenlerin ihmallerini tanık olmuşuzdur.İşte bunların hepsini hem kahkaha  hemde bilgi içeren skeçlerle izleyebileceğiz. 2009 yılında kaleme aldık. Bilindiği üzere istatistiklere ve kaza oranlarına baktığımızda iş ve trafik kazaları oranının pek de iç açıcı olmadığını görürüz. Ülkemizde sadece trafik kazalarında yılda 8 bin kişi hayatını kaybetmekte. Dünyada 3’üncü, Avrupa’da ise 1’inci sıradayız. Dünya genelinde 1.6 milyon insan sadece trafik kazalarında yaşamını yitirmektedir.Bu kayıpların Sosyo-Ekomik ve Sosyo-Kültürel tahriplerinin ne boyutlarda olduğunu ise takdirinize bırakıyoruz. Kaza oranları gerçekten çok yüksek Eğitsel niteliğe sahip bu mesaj kaygılı oyunu 7’ den 70’e her yaştaki seyirciyle buluşturmayı hedefliyoruz”

 

Yorum

  1. melisa dag

    13 Kasım 2018 at 00:14

    tekırdağa beklerız

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz