Son Dakika
24 Ağustos 2019 Cumartesi
”

Karabağlar’da “Üreten Kadınlar Kermesi”

Karabağlar Belediyesi tarafından düzenlenen “Karabağlarlı Üreten Kadınlar Kermesi” ile ilçe sakini kadınlar el işi göz nuru emeklerini sergiledi.

22 Mayıs 2016 Pazar, 13:50

Karabağlar Belediyesi tarafından düzenlenen “Karabağlarlı Üreten Kadınlar Kermesi” ile ilçe sakini kadınlar el işi göz nuru emeklerini sergiledi.

www.haberhurriyeti.com / YAŞAM
Poligon Mahallesi Gazeteci Barış Selçuk Parkın’nda düzenlenen kermese Karabağlar Belediye Başkan Vekili Alev Ağrı, CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız, belediye birim müdürleri ve muhtarlar katıldı. Kermes açılışında konuşma yapan Başkan Vekili Alev Ağrı, ülkemizde kadınların hakettiği yerde olmadığını, düzenlenen kermeste bir kadın dayanışmasının görüldüğünü, zaman içerisinde bu dayanışmanın daha da güçlenip kurumsallaşacağını belirtti. Açılış konuşmasının ardından standları gezen Başkan Vekili Alev Ağrı ve ziyaretçiler hediyelik el emeği ürünleri satın aldı.

İZMİR KADINLAR BİRLİĞİ DERNEĞİ DE KATILDI

Kermese Poligon, Metin Oktay, Esentepe, General Kazım Özalp, Gülyaka, Refet Bele, Arap Hasan ve Uzundere mahallelerinin yanı sıra İzmir Kadınlar Birliği Derneği de (İZKAB) katıldı. Karabağlarlı kadınların birbirinden güzel el emeği ürünleri, ziyaretçiler tarafından da beğeni ile karşılandı. El işi takılar, örgüler, süs eşyaları, kokulu taşlar ve hediyelik eşyaların da bulunduğu kermeste gözlemeler, tatlılar, kurabiye ve ev yemeklerine ilgi yoğun oldu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz