Son Dakika
18 Ağustos 2019 Pazar
”

Karabağlar’da sanat dolu gece

Ressam Ayfer Aytaç Karayılmaz’ın kumaş üzerine, kumaş boyasıyla yaptığı resimler Karabağlar Belediyesi fuaye salonunda düzenlenen kokteyle açıldı.

10 Aralık 2015 Perşembe, 10:48

Ressam Ayfer Aytaç Karayılmaz’ın kumaş üzerine, kumaş boyasıyla yaptığı resimler Karabağlar Belediyesi fuaye salonunda düzenlenen kokteyle açıldı.

www.haberhurriyeti.com / ŞEHİR VE BAŞKAN
Sanatçının, Türkiye’de ilk kez uyguladığı kumaş boyasıyla yaptığı resim sergisi yoğun ilgi görürken, serginin açılışına katılan Başkan Selvitopu,  toplumların gelişmişlik düzeylerinin sanatla ölçüldüğünü ve her zaman sanatın, sanatçının yanında olduklarını söyledi. Serginin sonunda Mustafa Dalçam, Yalçın Benlican, Arda Şimşekyay ve Meral Buğdaycı’nın okuduğu Türk Sanat Müziği’nin birbirinden güzel eserlerine eşlik eden Başkan Selvitopu, ressam Ayfer Aytaç Karayılmaz ile dans etti.
Serginin açılışına Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, ressam Ayfer Aytaç Karayılmaz, İzmir Eski İl Kültür Müdürü Şair Yusuf Ziya Ulusoy, eski emniyet mensupları, söz yazarları, sanatçılar ile çok sayıda davetli katıldı. Serginin açılış konuşmasını yapan Yusuf Ziya Ulusoy, basında çıkan yazılarından oluşan “Ben böyle düşünüyorum” adlı  kitabını da imzaladı.

HER ŞEYİN EN ÖNEMLİSİ İNSAN

Daha sonra söz alan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu,  sanatçıların yaptıkları eserlerle bizlere mesaj verdiğini hatırlatarak “Toplum ve insan olmasa bunların hiçbir önemi yok. Dünyada her şeyin en önemlisi insan. İnsan olmasa bunların anlamı kalmaz. Biz de yerel yönetim olarak insan odaklı hizmet anlayışıyla hizmet veriyoruz.  Sanatçımız da yaptığı tablolarla bize mesaj veriyor. Kendisine emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. dedi.

3 YENİ KÜLTÜR MERKEZİ MÜJDESİ

Karabağlar’da önümüzdeki günlerde 3 kültür merkezinin temelinin atılacağını belirten Başkan Selvitopu sözlerini şöyle sürdürdü:  “Buralar tamamlanınca, sizler de sergiler açarak sanatınızı anlatacaksınız. Ulu Önder Atatürk, ‘Sanatsız kalan bir toplumun hayat damarları kopmuş demektir’ diyerek çok güzel söz söylemiştir. Toplumların gelişmişlik düzeyleri binalarla değil,  sanatla ölçülür,  toplumu geliştiren sanattır. Her zaman sanatın ve sanatçının yanındayız.”

dans

CANLI MÜZİKLE DANS ETTİLER

Serginin sonunda Mustafa Dalçam, Yalçın Benlican, Arda Şimşekyay ve Meral Buğdaycı’nın okuduğu Türk Sanat Müziğinin şarkılarına eşlik eden Başkan Selvitopu, daha sonra ressam Ayfer Aytaç Karayılmaz ile dans etti. Sergiye katılan diğer davetliler de dans ederek sergiye ayrı bir renk kattılar.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz