Son Dakika
20 Haziran 2019 Perşembe

Kapanış konserinde kontrbas dile geldi

31. Uluslararası İzmir Festivali, L’orchestre De Contrebasses’ın (Kontrbas Orkestrası) dün gece AASSM’de verdiği kolay kolay unutulmayacak sıradışı bir konserle sona erdi.

05 Temmuz 2017 Çarşamba, 09:43

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın düzenlediği 31. Uluslararası İzmir Festivali, L’orchestre De Contrebasses’ın (Kontrbas Orkestrası) dün gece AASSM’de verdiği kolay kolay unutulmayacak sıradışı bir konserle sona erdi.

www.haberhurriyeti.com / KÜLTÜR SANAT
Christian Gentet, Gregoire Dubruel, Leonardo Teruggi, XavierLugué, Olivier Moret ve Yves Torchinsky’den oluşan Grup, yaylı sazlar ailesinin en iri ve gizemli üyesi kontrbasın bilinmeyen güzelliklerini ve hiç tahmin edilmeyen özelliklerini, hem göze hem kulağa hitap eden bir şovla sergiledi. Senfoni ve caz orkestralarının eşlikçi sazı kontrbas, altı yetenekli virtüözün elinde dile geldi. Zaman zaman yağmur altında otobanda yoğun trafikte gezdi, bazen deniz kıyısında martıları dinletti, ya da yelkenli bir balıkçı gemisinde balinaları takip etti. Romantik anlarında vals yaptı, ya da çağdaş dansçılara özenip ilginç koreografiler sundu.
31. Uluslararası İzmir Festivali’nin kapanış konserinde kontrbas, L’orchestre De Contrebasses üyelerinin elinde dile geldi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri