Kamudan 18632 kişi daha ihraç edildi

Son OHAL kararı resmi Gazetede yayınlandı.

08 Temmuz 2018 Pazar, 20:31

Olağanüstü Hal yasası kaldırılmadan önce son bir Kanun Hükmünde Karar daha yayınlandı. Resmi Gazete’de yayımlanan 701 sayılı kanun hükmünde kararname ile çeşitli kurumlarda görev yapan 18 bin 632 personel kamudan ihraç edildi. Türkiye Gazetesi’nin haberine göre 4 Vali Yardımcısı ve 4 Kaymakam meslekten ihraç edildi. Adalet Bakanlığından aralarında hakim adayı, infaz ve koruma memurlarının da bulunduğu 1052 kişi ihraç edildi. İhraç edilenlerin 8 bin 998’i polis. Kara Kuvvetlerinden 3 bin 77, Deniz Kuvvetlerinden bin 126, Hava Kuvvetlerinden bin 949 subay ve astsubay ihraç edildi. ilişiği kesilenler arasında Jandarma Genel Komutanlığından 649 subay, astsubay ile uzman çavuş bulunuyor.
Aynı KHK ile İstanbul’da yayım yapan Halkın Nabzı ve Özgürlükçü Demokrasi ile Diyarbakır’da çıkan Welat gazetelerinin yanı sıra Avantaj TV’nin (Avantaj Televizyon Yayın Hizmetleri AŞ) yayım hayatı sona erdirildi.

Kapatılan söz konusu dernek, gazete ve televizyonlara ait taşınırlar ile her türlü mal varlığı, alacak ve haklar, belge ve evraklar Hazineye bedelsiz olarak devredilmiş sayıldı. Bunlara ait taşınmazlar tapuda resen Hazine adına, her türlü kısıtlama ve taşınmaz yükünden ari olarak tescil edildi. Bunların her türlü borçlarından dolayı hiçbir şekilde Hazineden hak ve talepte bulunulamayacak.

701 sayılı KHK ile ihraç edilenlerin sıralı tam listesi resmi gazetede yayınlandı.
İsimleri aşağıda linkten okuyabilirsiniz.
KHK/701 Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Sistemi Tasarım ve Programlama: Moradam SEO