Son Dakika
21 Nisan 2019 Pazar

Kamu alacaklarını yapılandırma taksiti için son gün

Bir takvim yılında iki taneden fazla taksitin süresinde ödenmemesi halinde kanun hükümlerinden yararlanma hakkı kaybedilecek.

15 Ekim 2018 Pazartesi, 11:37

Kamu alacaklarının yeniden yapılandırılması için ilk taksit ödemesi süresi bugün sona eriyor.  Kamu alacaklarının 15 Ekim’e kadar peşin ödenmesi halinde; Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi tutarından yüzde 90, idari para cezalarının aslından da yüzde 25 indirim yapılacak.

Yapılandırmadan yararlanabilmek için ilk iki taksitin tam ve süresinde ödenmesi gerekiyor.

Taksitle ödeme seçeneğini tercih eden vatandaşlar da yapılandırılmış borçlarının tamamını peşin ödeyebilecekleri gibi, 1. taksiti süresinde ödeyip kalan taksit tutarlarının tamamını 2. taksit ödeme süresi olan 30 Kasım’a kadar peşin ödemeleri halinde, peşin ödeme avantajlarından yararlanabilecek.

Bu şekilde, ilk iki taksit ödeme süresi içinde (30 Kasım 2018’e kadar) peşin ödeme yapılması halinde ise Yİ-ÜFE tutarından yüzde 50 indirim, kapsama alınan idari para cezalarının aslında yüzde 12,5 indirim yapılacak, ayrıca katsayı da uygulanmayacak. Bir takvim yılında iki taneden fazla taksitin süresinde ödenmemesi veya eksik ödenmesi halinde kanun hükümlerinden yararlanma hakkı kaybedilecek.

AYRINTILI HABERİ LİNKTEN OKUYABİLİRSİNİZ http://www.bik.gov.tr/yeniden-yapilandirma-odemeleri-icin-bugun-son-gun/

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz