Son Dakika
25 Ağustos 2019 Pazar
”

İzmirliler, İdil Biret konserini kaçırmayın

Etkinlik Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde saat 20.00’da başlayacak

02 Kasım 2018 Cuma, 21:00

Dünyaca ünlü piyanist İdil Biret yarın (3 Kasım 2018’de) İzmir’deki Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde  ‘Her Nota Bir Umut’ projesi için konser verecek. Biret’in konserinin geliri Kanserle mücadele eden çocukların tanı ve tedavisi için harcanacak.

İzmir Hasta Çocuk Evleri Derneği’nin ev sahipliğinde ve Karşıyaka Belediyesi, Tüm Yerel-Sen Sendikaları ve çok sayıda kurumun sponsorluğunda düzenlenecek konserden sanatseverleri buluşturmanın yanında Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesi Çocuk Onkoloji Servisi’ne solunum cihazı alınmasını da sağlayacak.

BİLETLER 50 TL

İzmir Hasta Çocuk Evleri Derneği Başkanı Sevil Ozan düzenlenen basın toplantısında, biletlerin 50 TL karşılığında temin edileceğini belirtti ve konsere gelenlerden kitap da getirmelerini istedi ve kütüphane kuracaklarını belirtti. Derneğe ait 7 evde, 14 ailenin konakladığını da söyleyen Ozan, “Hasta çocuk ve ailelerinin elektrik, su ısınma giderlerinin dışında çocuk bezi gibi önemli ihtiyaçları var. Aileler tedavi sürelerine göre 6 ay ile 1 yıl arası bu evlerde konaklıyor ve onlardan hiçbir bedel istemiyoruz. Şuan evlerimizde kalmak için sırada bekleyen dar gelirli çok aile var. Hem bu konuda farkındalık yaratmak hem de bizi tanımaları için tüm duyarlı vatandaşları konserimize bekliyoruz” dedi.
Her Nota Bir Umut Projesi’nin sanat danışmanı Karşıyaka Belediyesi Konservatuvarı Piyano Eğitmeni Nilüfer Güzel ise hayalindeki bir projenin içinde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, müziğin birleştirici gücünü kullanarak hasta çocuklara yardım eli uzatacaklarını vurguladı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz