Son Dakika
18 Kasım 2019 Pazartesi
”

İzmirliler de Adalet için yürüyor

CHP İzmir yönetimi, liderleri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Adalet yürüyüşüne destek vermek için yollara koyuldu. Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayan yürüyüşün ilk etabına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da katıldı.

22 Haziran 2017 Perşembe, 10:58

İzmir’den başlatılan Adalet yürüyüşü Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayıp Manisa yolundaki Bornova ilçe çıkışında yer alan Evka 3 ile Topçu Alay Komutanlığı’nda sonlandırıldı. İlk etapta yaklaşık 20 kilometre yol kat edildi. Yürüyüşün güzergâhı  Manisa, Akhisar, Balıkesir, Bursa, Yalova ve Gebze istikametinde sürecek ve  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Gebze’de buluşulacak. Sonra da İstanbul’a doğru toplu hareket edilecek. 

Atakan Şen – Abdülaziz Baydilli /İZMİR’DEN BİLDİRİYOR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanması üzerine, Ankara’dan İstanbul’a başlattığı adalet yürüyüşüne, CHP İzmir yönetimi de destek verdi.

Yürüyüşün güzergâhı ve zamanlaması, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Gebze’de buluşulacak şekilde ayarlanırken, yürüyüş Manisa, Akhisar, Balıkesir, Bursa, Yalova ve Gebze ile sürecek.

Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayan yürüyüşün ilk etabı, Manisa yolundaki Bornova ilçe çıkışında yer alan Evka 3 ile Topçu Alay Komutanlığı’nda sonlandırıldı. Yaklaşık 20 kilometre yolun kat edildiği yürüyüşe İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven, il teşkilatı ve çok sayıda partili katıldı.

Yürüyüş boyunca vatandaşlar sloganlar atarak, ellerinde ‘Adalet’ yazılı dövizler taşıdı. Kısa süreli gerginliğin de yaşandığı yürüyüşte, bir grubun yasa dışı slogan atması üzerine, güvenlik güçleri grubu uyararak müdahale etti. Yaklaşık bin kişinin katıldığı adalet yürüyüşünün ilk etabı Bornova ilçesi çıkışındaki Evka 3, Topçu Alay Komutanlığı’nda tamamlanırken, yürüyüşe yarın kaldığı yerden devam edilecek.  (İHA)

CHP LİDERİ KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN BAŞLATTIĞI ADALET YÜRÜYÜŞÜNE DESTEK VERMEK İÇİN YOLA ÇIKAN CHP İZMİR YÖNETİMİ, YÜRÜYÜŞÜN İLK ETABINI TAMAMLADI. (ABDÜLAZİZ BAYDİLLİ – ATAKAN ŞEN/İZMİR-İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz