Son Dakika
25 Ağustos 2019 Pazar
”

İzmirli Öğretmenler Rehber Oluyor

İzmir il milli eğitim müdürlüğü tarafından hazırlanan “E-Dergi” de İzmir ilinde görev yapan öğretmenlerin makale ve araştırma yazılarına yer verildi.

06 Şubat 2019 Çarşamba, 15:58

Öğretmenlerin geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği birçok başarılı projenin yanısıra, yapmış oldukları proje, etkinlik, sosyal kampanya eğitimde farklı bir bakış açısı oluşturulmasını sağlarken bu kez öğretmenler eğitim ve eğitim içeriklerini kaleme aldılar.

Birçok farklı konunun ele alındığı “E-Dergi”de, İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fuat Uğur’un hazırladığı çalışma ile dünyanın önde gelen sorunları arasında yer alan göç konusuna da değinildi.  Uğur, Göç etmek zorunda kalan çocukların karşılaşmış oldukları zorlukları ve  göç etmenin çocuklar üzerindeki psikolojik etkilerine değindiği çalışmasında, ”Gelişim Dönemleri Açısından Göç ve Çocuğun Yaşadığı Sorunlara” da yer verdi. Çalışmanın içeriğini Uğur, şu sözlerle dile getirdi: “Literatürde göç yaşayan çocukların ruhsal durumlarını ve göçmen çocukların karşı karşıya oldukları riskleri ortaya koyan birçok araştırma bulunmaktadır. Bu araştırmalardan bazıları, göç yaşayan çocuklarda daha fazla davranış problemleri ve duygusal problemler görüldüğünü bildirmektedir. Bu problemler arasında çoğunlukla daha yüksek anksiyete ve depresyon puanları, düşük benlik saygısı, düşük yaşam doyumu puanları, saldırgan davranışlar gösterme ve suça yönelme, uyum sorunları ve düşük okul başarısı gibi problemler yer almaktadır.”

REHBER NİTELİĞİNDE

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, projeye dair yapmış olduğu açıklamada; ” Öğretmenlerimiz ülkemizin geleceği adına eğitime imza atan çalışmalar yapıyorlar. Hazırlamış olduğumuz dergide  öğretmenlerimizin hazırlamış olduğu eğitim içerikli yazılara yer verdik.Hazırlamış oldukları yazılar tüm öğrenci, öğretmen ve veliler adına rehber niteliğindedir. Emeği geçen tüm arkadaşlarımı kutlarım” dedi.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi

Çocuk ve Oyun, Çalışan Anne ve Babaların Çocukla İletişimi, , Çocuk Yetiştirme Sanatı, Sınav Stresi,  Eski Köye Yeni Matematik gibi çok farklı konuların yer aldığı dergiye, www.izmirmeb.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz