”

İzmirli İbrahim Çolak, dünya şampiyonu oldu

Milli Sporcumuz İbrahim Çolak Halka aletinde 14.933 puan toplayıp Dünya Şampiyonu oldu.

13 Ekim 2019 Pazar, 20:29
Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda milli sporcu İbrahim Çolak, halka aletinde dünya şampiyonu oldu. İbrahim Çolak, bu sonuçla Olimpiyat Oyunları için kota hakkı elde etti.
Milli sporcu İbrahim Çolak, Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda halka aletinde altın madalya kazanarak cimnastikte büyükler kategorisinde dünya şampiyonluğuna ulaşan ilk Türk sporcu oldu.
Almanya’nın Stuttgart kentinde gerçekleştirilen Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda, halka aleti finali yapıldı.
İzmir Bornovalı olan İbrahim Çolak, 14.933’lük derecesiyle şampiyon olurken, cimnastikte büyüklerde altın madalya kazanan ilk Türk sporcu olarak tarihe geçti.
Milli cimnastikçi ayrıca Japonya’nın başkenti Tokyo’da düzenlenecek 2020 Olimpiyatları’na katılma hakkı elde etti.
Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda halka aletinde altın madalya kazanarak cimnastikte büyükler kategorisinde dünya şampiyonluğuna ulaşan ilk Türk sporcu olan İbrahim Çolak, madalyasını Mehmetçiğe armağan ettiğini söyledi.
Milli sporcu, madalya töreninin ardından açıklamalarda bulundu.
“Stuttgart’ta yapılan Dünya Şampiyonası’nda tarihimizin ilk madalyasını kazandım. Aynı zamanda altın madalya. Bunun için çok mutluyum.” diyen İbrahim Çolak, “Bu madalyayı şanlı Türk ordumuza, Mehmetçiğimize ve Türk milletine armağan ediyorum.” ifadelerini kullandı.
İbrahim Çolak, cimnastikte dünya şampiyonu oldu

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz