”

İzmirli gençler ALS hastaları için pedal çevirdiler

İzmir’de bir grup genç, ALS hastalığı hakkında farkındalık oluşturmak ve ALS Derneği’ne gelir sağlamak amacıyla bisiklet turu etkinliği düzenledi.

21 Ağustos 2016 Pazar, 15:29

İzmir’de bir grup genç, ALS hastalığı hakkında farkındalık oluşturmak ve ALS Derneği’ne gelir sağlamak amacıyla bisiklet turu etkinliği düzenledi.

www.haberhurriyeti.com / YAŞAM
İzmir’de CYCLE FOR ALS Grubu’na üye bir grup genç, ALS hastalığı hakkında farkındalık oluşturmak ve ALS Derneği’ne gelir sağlamak amacıyla bisiklet turu etkinliği düzenledi. 70 kilometrelik bisiklet turu Ilıca’dan başladı. Tur, Alaçatı, Karaköy, Uzunkuyu, Birgi, Barbaros, Kadıovacık ve Ildır’dan geçerek tekrar Ilıca’da sonlandı.

YARDIMLARINIZI BEKLİYORUZ

Organizasyonu gerçekleştiren Köksal ailesi, organizasyon ile ilgili olarak yaptıkları açıklamada şunları söyledi: “6 sene evvel ALS hastalığı yüzünden dedemizi kaybettik. Bu hastalığa yakalanmış olan hastalara destek vermek amacıyla kurulan ALS Derneği için bisikletle 70 kilometrelik zorlu bir etapta pedal çevirdik. Amacımız herkesin başına gelebilecek bu hastalığa dikkat çekmek. Sizlerin yardımlarını bekliyoruz. Bu dernek ALS hastalarına hastalıkları süresince rahat edebilmeleri ve hayata uyum sağlayabilmeleri için maddi ve manevi imkanlar sağlıyor. Hastaların hayatlarını bir nebze rahatlatabilmek için aspirasyon çubuğu, yatak koruyucu, motorlu karyola, akülü sandalye, hasta kaldırma lifti, iletişim sistemi gibi tıbbi malzemelere ihtiyaçları var. Siz de ALS hastalarının hayatlarının kolaylaştırılmasına destek verebilirsiniz.”
Tur, Selçuk Borovalı’ının liderliğinde Zeynep Köksal, Osman Umur ve Emine Köksal, Leyla Borovalı, Vefa Borovalı, Alara Atay ve Selina Atay’ın katılımıyla gerçekleşti. – İHA

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz