Son Dakika
21 Temmuz 2019 Pazar

İzmir’e iz bırakacaklar

26 Eylül 2013 Perşembe, 08:40

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Sokağın, Semtin, Mahallen, İlçen, Şehrin için Hayal Et! Proje Üret!” sloganıyla hayata geçirdiği “İzmir’e iz bırak” kampanyası 1 Ekim’de sona eriyor. Kentin geleceğine dair fikir üreten İzmirliler, Büyükşehir’e proje yağdırıyor.

www.haberhurriyeti.com / ŞEHİR VE BAŞKAn
Geleceğin İzmir’ini planlamak için proje hazırlıklarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu çalışmaya kentlileri de dahil ederek katılımcılık adına önemli bir adım attı. 20 Ağustos’ta “İzmir’e iz bırak” sloganıyla başlattığı kampanyayla İzmirlileri “kentleri için” fikir üretmeye davet eden Büyükşehir Belediyesi’ne adeta proje yağdı. Kurum ve kuruluşlardan önerilerini yazılı olarak isteyen İzmir’in yerel yönetimi, İzmirliler’den ise sosyal medya aracılığıyla katkı talebinde bulundu. Kampanyaya İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook sayfası olan https://www.facebook.com/izmirbuyuksehirbel ya da @izmireizbirak twitter adresleri üzerinden katılan İzmirliler, birbirinden ilginç proje önerileriyle kentlerinin geleceğine katkı koydu. Kampanyanın 1 Ekim 2013 Salı gününe kadar süreceği açıklandı.

“Sokağın, Semtin, Mahallen, İlçen, Şehrin için Hayal Et! Proje Üret!” sloganıyla hayata geçirilen “İzmir’e iz bırak” kampanyasına en yoğun katılım Konak ilçesinden gelirken onu Karşıyaka, Buca, Karabağlar ve Bornova izledi. Vatandaşların önerdiği projelerde ağırlıklı olarak ulaşım, yeşil aşlan ve çevre düzenlemeleri ile sosyal ve kültürel projelerin ilk sıralarda yer aldığı bildirildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, proje önerilerinin uzman bir ekip tarafından değerlendirildiğini ve seçilen projelerin sahiplerinin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile bir araya getirileceğini söyledi.

İzmir’i katılımcı bir anlayışla yönettiklerini söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise geleceğin İzmirini kentliyle birlikte yaratmak için çalıştıklarını ifade ederek, “Değerli hemşehrilerimizin görüş ve önerileri, bizim için çok önemli bir yol gösterici. Geleceğin İzmirini İzmirli hemşehrilerimizle birlikte yaratacağız. Çalışmamıza katkı koyan, proje gönderen herkese şimdiden teşekkürler ediyorum” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz