Son Dakika
21 Temmuz 2019 Pazar

İZMİR’DEKİ ELAZIĞ DERNEKLERİ BULUŞTU

11 Şubat 2019 Pazartesi, 22:31

Elazığ Kültür ve Dayanışma Derneği; İzmir il ve ilçelerinde yaşayan hemşerilerinin sosyal dayanışma ve kaynaşması, kültürel değerleri yaşatma ve sosyal projelerle Elazığ ve ilçelerini gelecek nesillere tanıtma amacıyla bir araya geldi.

 

İzmir Elazığ Kültür ve Dayanışma Derneği yönetim kurulu ve üyelerinin bir araya geldiği etkinlikte öncelikle Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk büstüne çelenk konularak, saygı duruşunda bulunuldu. İzmir ve ilçelerinde yaşayan Elazığlılar daha sonra bir Elazığlı olan Şehit Polis Fethi Sekin’in İzmir Adalet Sarayında bulunan anıtını ziyaret ederek karanfil bıraktılar.

Daha sonra program farklı etkinliklerle devam ederken, bu yılki etkinliklerin amacını ise Elazığ Kültür ve Dayanışma Dernek Başkanı Muzaffer Acar, şöyle özetledi: “1948 yılında kurulmuş olan derneğimiz İzmir’in en eski derneklerinden birisidir. İki yıl önce yeni yönetimle devraldığımız dernek, verimli ve etkili bir sivil toplum camiası oluşumu sağlamak, Elazığ ili ve ilçelerinin tanıtımı ve hemşerilerimizin birbirleri arasındaki gönül köprü bağlarını güçlendirmek, projelerimizi hayata geçirmek amacıyla sürekli bir araya gelmek için mücadele edeceğiz.”

Dernek üyelerinin kendilerini tanıtıp projelerini anlattığı etkinlikte, Sosyolog Gökhan İlhan ise şöyle konuştu: “Hayata geçirmek istediğimiz projelerimiz arasında, Şehit Fethi Sekin’in hayatını tiyatro sahnesinde canlandırmak, Elazığ tarihi kültürel değerlerinin tanıtımı, Derneğin dünden bugüne kısa tanıtım filmi ve Elazığ ilçelerinin tanıtım dergisinin çıkarılması gibi bir çok projemiz var. Biz dernekçiliği dilencilikten çıkaracağız, kendi kaynağımızı kendimiz yaratacağız. Hibe kredilere başvurduk, tarihi ve kültürel değerlerimiz yaşatmak ve projelerimiz gerçekleştirmek için hep birlikte birlik ve bütünlük içinde çalışacağız.”

ELAZIĞ DERNEKLERİ BULUŞTU

İzmir Elazığ Kültür ve Dayanışma Dernek Başkanı Muzaffer Acar, Sanat ve Genç müzisyenler Dernek Başkanı Kadir Genç, Azerbaycan Türkleri ve Dost Dernekleri Federasyon Genel Başkan Yardımcısı, İzmirliler Dernek Başkan Yardımcısı Medine Baykaş, Ağın Dernek Başkanı Hasan Karataş ve Yönetim Kurulu, Bakır Maden Dernek Başkanı Serpil Bayrak ve Yönetim Kurulu, Arapgir Kültür Derneği Başkanı Mustafa Köse katılımcılar arasında yerini aldı.  Haber: Yasemin Anlar

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz