Son Dakika
13 Haziran 2019 Perşembe

İzmir’de parkın içine kütüphane

Ali Erentürk İlkokulu önündeki Parkın içinde kurulan Çağlayan Irmak Kütüphanesi’nin açılışı 11 Ocak Cuma Günü saat 11.00’da yapılacak.

08 Ocak 2019 Salı, 17:39

Aydınlanma Yolu’nda bir mum daha yakıyoruz

Ali Erentürk İlkokulu önündeki Parkın içinde Karabağlar Belediye ve Haber Hürriyeti Gazetesi’nce kurulan Çağlayan Irmak Kütüphanesi’nin açılışı 11 Ocak Cuma Günü saat 11.00’da yapılacak.

Haber Hürriyeti Gazetesi’nin sosyal Sorumluluk Projesi olan Aydınlanma Yolu’nda Sen de Bir Mum Yak, köylere kütüphane kuralım kampanyasını daha da büyüttük. 2012 yılından beri yürütülen projenin ikinci etabına geçildi. Karabağlar Belediyesi ile Haber Hürriyeti Gazetesi el ele verdi  ve Ali Erentürk İlk Okulu’nun önündeki Parkın içine çok şık bir kütüphane kuruldu.  Haber Hürriyeti Gazetesi Yayın Yönetmeni İbrahim Irmak’ın 2011 yılında trafik kazasında kaybettiği oğlu Çağlayan Irmak adını taşıyacak olan kütüphaneden, öğrencilerin yanısıra 7’den 70’e herkes faydalanacak. Kütüphanede romandan, kişisel gelişime,  çocuk kitaplarına, Tübitak kitaplarına, şiirden, araştırma kitaplarına kadar binlerce eser raflarda olacak. Karabağlar Belediyesi ile ile el ele örnek bir kütüphane oluşturduklarını belirten Gazeteci İbrahim Irmak, “Başkan Muhittin Selvitopu sağolsun, proje önerimize yürekten katıldı . Umarım bu kütüphane diğer belediyelere de örnek olur ve aydınlanma yolunda mum yakanlar çoğalır” dedi.

Kütüphanelerin tamamen bağış kitaplarla kurulduğunu da belirten İbrahim Irmak, “kimseden tek kuruş istemiyoruz. Okuduğumuz evlerimizdeki kitaplarla gelin hep beraber daha çok kütüphane kuralım ve aydınlanma yolunda mum yakalım. Kitaplarınızı 11/2 sokak no: 18/A Karabağlar İzmir adresine gönderebilir. konu hakkında  0533 414 24 57 ve 0232 246 8 246 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri