Son Dakika
13 Haziran 2019 Perşembe

İZMİR’DE İŞSİZ GENÇ AŞSIZ EV KALMAYACAK!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, seçim çalışmaları kapsamında Dikili’ye gitti. Soyer, partisinin Dikili Belediye Başkan Adayı gösterdiği Adil Kırgöz’ün seçim bürosu açılışına katıldı.

19 Şubat 2019 Salı, 17:29

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer seçim bürosunun açılışına katıldığı Dikili’de “Aşkla İzmir, Aşkla Tunç Soyer” sloganları ve meşalelerle karşılandı. Açılışta Soyer dışında, Dikili Belediye Başkan Adayı Adil Kırgöz,  CHP İlçe Başkanı Hasan Altıparmak, Dikili Eski Belediye Başkanı Osman Özgüven ve Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer de yer aldı. Soyer açılışta yaptığı konuşmada, “ İzmir gerçekten kalp gibi. Yürek nasıl kan pompalar, İzmir’de bu coğrafyanın kalbi gibidir. Şimdi İzmir, Türkiye’ye ve dünyaya ne kadar güçlü bir kalp olduğunu gösterecek. O kalp çok güçlü atacak. Onun için aşkla İzmir, başka İzmir diyoruz” dedi. Soyer konuşmasında vatandaşlara “İzmir’de işsiz genç, aşsız ev kalmayacak” sözü verdi.

İKTİDARA “GÜNAYDIN” DİYORUM

CHP İzmir Adayı Tunç Soyer, konuşmasında hükümetin bazı illerde başlattığı  ‘tanzim satış’ uygulamasıyla ilgili de konuştu. Soyer, “ Şimdilerde ‘tanzim satış’ diye bir şey başlattılar. 1973 yılında İzmir’de Gültepe Belediye Başkanı Aydın Erten ve sonrasında sosyal demokrat başkanlar TANSAŞ’ı hayata geçirdi. Vatandaşımız ucuz et, meyve, sebze, kömür alabilsin diye… Şimdi sosyal demokrat politikalardan medet umuyorlar. Ben de kendilerine günaydın diyorum, 46 sene sonra günaydın” dedi.

BAŞKA BİR TARIM MÜMKÜN

Konuşmasına “Aşkla İzmir, Başka İzmir dedik” diyerek başlayan Soyer şöyle devam etti:

“Neden başka İzmir? Başından beri Seferihisar’da görev yaparken şunu söyledik. Başka bir dünya mümkün, başka bir hayat, başka bir tarım mümkün. Çocukluğumuzda öğretmenlerimiz bize Türkiye’nin kendi kendine ekonomisi yeten 7 ülkeden biri olduğunu, tahıl ambarı olduğunu öğretti. Ne oldu Allah aşkına? Büyük felaketler, savaşlar mı yaşandı da bu topraklar bereketini kaybetti? Biz, saman, et, buğday, tohum ithal etmeye başladık? Bu tablo bize başka bir tarımın mümkün olduğunu gösterdi. Bu tarla, bu coğrafya, emekli nasırlı eller burada duruyor. Doğru, adil önderlik edeceğiz.  Eğer el ele verirsek bu kaderi değiştireceğiz. Var mısınız el ele vermeye yeni bir hikaye yazmaya? Hep beraber yazacağız. Burada üreten,emekli kadınlarımızı gördüm, heyecanım büyüdü. Hep beraber üreteceğiz, alnımızın terinin karşılığını alacaksınız sizlere söz veriyorum” dedi.

DEMOKRASİ VURGUSU YAPTI

“Türkiye’de rejim değişti ve otoriteyi merkezileştiren bir kişinin iki dudağı arasına alan bir rejim başladı”  diyen Soyer, konuşmasında demokrasi vurgusu yaptı.

Soyer, “ İnsanlığın 70 bin yıl boyunca ürettiği en önemli şey demokrasi. Demokrasi demek bir arada yaşamayı başarmak demek. Farklılıklarla bir arada olmayı becermek demek. Refah ve kalkınmanın anahtarıdır demokrasi. Kazakistan, Kırgızistan demokrasi olmadan da kalkınma var. Fakat insanlar mutsuz. Gerçek kalkınma demokrasiyle olur. Biz demokrasiyle büyüyeceğiz. Türkiye çok büyük ekonomik krizle yüz yüz yüze. Adeta bir buzdağı gibi üzerimize geliyor. Bu büyük krizle başa çıkmanın yolu yine demokrasiden geçiyor. Üretmekten, birlik olmaktan geçiyor. Biz bunu Dikili’den, İzmir’den göstereceğiz. Tüm Türkiye bunu anlayacak ve biz buradan öğreteceğiz. Bu gelişme demokrasiyle beraber olduğu zaman, siyaset dilini, kültürünü de İzmir’den başlayarak değiştireceğiz. İzmir, sırtına Türkiye’yi alacak, başka bir dünyaya taşıyacak” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri