Son Dakika
18 Ağustos 2019 Pazar
”

İzmir Metro’da büyük arıza sürüyor

Evka 3 -Fahrettin Altay arasında çalışan İzmir Metro’sunda, dün saat 20.30 sıralarında, Üçyol-İzmirspor arasında meydana gelen teknik arıza nedeni ile sefer düzenlenemedi.

23 Temmuz 2016 Cumartesi, 10:48

Evka 3 -Fahrettin Altay arasında çalışan İzmir Metro’sunda, dün saat 20.30 sıralarında, Üçyol-İzmirspor arasında meydana gelen teknik arıza nedeni ile sefer düzenlenemedi.

www.haberhurriyeti.com / YAŞAM
İzmir Metro A.Ş.’nin resmi sayfasından yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi; ”Teknik bir sorun nedeniyle şu anda Üçyol-İzmirspor arasında sefer yapamıyoruz. ESHOT otobüsleri, Fahrettin Altay-Üçyol arasında daha sık sefer yaparak yolcularımıza yardımcı oluyor. Hattımızın diğer bölümlerinde seferlerimiz planlandığı gibi devam ediyor. Sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.”

SORUN HALA ÇÖZÜLEMEDİ

Akşam başlayan teknik arıza sabah olduğunda ise hala çözülemediği görüldü. Sabah işlerine gitmek için metro duraklarına giden vatandaşlar, metronun geç gelmesi nedeni ile isyan ederken, duraklarda kalabalık oluştu. Sabah saatlerinde yeniden açıklama yapan İzmir Metro A.Ş. şu ifadelere yer verdi; ”Teknik arızaya müdahale amacıyla Üçyol-İzmirspor arası, tren trafiğine yeniden kapatıldı. Hattın diğer bölümleri işletme sorunsuz sürüyor. Yolcularımızın bilgisine sunarız.”
İzmir Metro A.Ş.’den yapılan ‘Hattın diğer bölümleri sorunsuz sürüyor’ açıklamasına karşın, sabah iş saatlerinde 4 dakikada bir gelmesi gereken metro, 15 dakikada bir sefer yapmaya başladı. Bu ise metro duraklarında yolcu yoğunluğuna yol açtı.

HALK SOSYAL MEDYADAN TEPKİSİNİ DİLE GETİRİYOR

İzmir Metro’sunda dün akşam saatlerinde başlayan teknik arıza sonrası İzmirliler sosyal medyadan tepkilerini gösterdi. Twitter üzerinden gösterilen bazı tepkiler şunlar;
Nazlıhan Özerkan ?: Sahi bu tren arızaları çok sıklaşmadı mı son zamanlarda? İstasyon tamamen boşaltıldı. Arıza uzun sürecek diye @izmir_metro.
Seyran Şahin : #izmirmetro bağımlılık yaptı. Tren yetmedi kenarlardan yürüyelim dedik e spor oldu. Dua edin de fenalaşan olmadı. Ama iyi yürüdük.
Serhat Altunel ?:#İçimdenBirSesDiyorKi izmir metro keşke arıza yapmasan
Evren Ünver ?: @izmir_metro durum çok ciddi!
Canan Çam : Anca bu kadar başarısızlık konusunda başaralı olabilirsiniz tebrik ediyorum sizi
Arda Atalar : Daha yeni söylüyon sabah 7’den beri yok ??

NOT: Haberin yayına girdiği 10.50’de bile ayrıntılı bilgi alabilmek için www.izmirmetro.com.tr sitesine de ulaşım sağlanamamaktadır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz