”

İzmir İş Dünyası’ndan Ekonomiye Dönüş Mesajı

İzmir Başkanlar Kurulu Nisan ayı toplantısını İzmir Ticaret Borsası ev sahipliğinde yaptıkları toplantıda yerel seçimleri ve ekonomiye etkisini değerlendirdiler. Başkanlar sıkıntıların çözülmesi için bir an önce harekete geçilmesini istediler.

05 Nisan 2019 Cuma, 12:32

İzmir Başkanlar Kurulu Nisan ayı toplantısını İzmir Ticaret Borsası ev sahipliğinde yaptığı toplantıda yerel seçimleri değerlendirdiler. SwissOtel Büyük Efes’te gerçekleşen toplantıda ekonomideki sıkıntılar da gündemdeydi. Başkanlar, yerel seçimin de  tamamlandığına işaret ederek, artık ekonomideki sıkıntıların çözülmesi için zaman kaybedilmeden harekete geçilmesini istediler.

Ortak Akıl Ve Şeffaflık Mesajı 

İzmir’de ve Türkiye’de yeni seçilen başkanlara da başarı dileklerini ileten Başkanlar, ortak aklı ve şeffaflığı benimseyen, şehirlerdeki yaşam kalitesini daha da artıracak bir yönetim anlayışı beklediklerini dile getirdiler. Toplantının ardından konuşan İzmir Ticaret Borsası Meclis Başkanı Barış Kocagöz, yapılan toplantıda seçimlerin değerlendirildiğini ve ekonomiye yansımalarının ele alındığını vurguladı.

‘İş Dünyası Olarak Elimizden Geleni Yapmaya Hazırız’

Türkiye’de son yıllarda neredeyse her yıl seçim yapıldığını bu nedenle gündemin bir tek siyaset olduğunu söyleyen Ticaret Borsası Meclis Başkanı Barış Kocagöz, bu dönemde ekonomide iç ve dış sıkıntılar belirdiğini vurguladı. Kocagöz, bu sıkıntıların aşılması için yıllardır reform yapılması istediklerinin altını çizerken, sözlerine şöyle devam etti:  “Şimdi önümüzdeki 4.5 yıl seçim görünmüyor. Bu sürede artık bizi yönetenler yüzlerini tamamen ekonomiye dönmeli. Acı da olsa alınması gereken bütün kararlar alınmalı ve ekonomimiz yeniden rayına oturtulmalı. Biz de iş dünyası olarak elimizden geleni yapmaya hazırız. Bu ülke her türlü sorunun üstesinden gelmeyi her zaman bildi”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz