Son Dakika
17 Kasım 2018 Cumartesi

İZMİR GENÇLERE KUCAK AÇTI

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin oluşturduğu ekipler, üniversiteli gençleri garajda karşılayıp, konaklamadan, okula ulaşıma kadar ihtiyaçlarını giderdi. Düzenlenecek Gençlik Festivali’nde buluşmak üzere sözleşti.

11 Eylül 2018 Salı, 19:46

Bu sene kamu üniversite kayıtları 3-7 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleşti.  9 seneden beri her sene bir önceki seneden geniş gönüllülerden oluşan bir ekip sayesinde CANIM İZMİR’imdeki üniversitelerinden birini kazanan gençlerimiz tüm TÜRKİYE’den buraya geldiklerinde kendilerini yalnız hissetmediler.

Gece saat 02:30’dan itibaren öğlen 12:00’ye kadar İZMİR ana otogarında yüzlerce genç öğrenciyi ve yakınını güler yüzlü, sevgi dolu bir ekip karşıladı. Otogar servis girişinde oluşturulan havuzlu bahçede sıcacık çorba ikram edildi. Öğrencilerin telefon iletişim bilgileri alınarak üniversitelerin kayıt noktalarına yine buradan servisler ile ulaştırıldı. Hatta kayıt süresince barınmaya yönelik sorunları aşabilmeleri için kısa süreli barınma olanakları sağlandı. Öğrencilere, kazandığı üniversitenin krokisinin bulunduğu ulaşım, barınma, sosyal kültürel ihtiyaçlarını karşılayabilmelerine yönelik çeşitli bilgilerin bir arada olduğu broşürler verildi.

Ne güzel değil mi?

İzmir Büyük Şehir Belediyesi sosyal sorumluluk projelerinden biri olan “İZMİR GENÇLERE KUCAK AÇIYOR” yine büyük bir özveriyle gerçekleştirildi.  Dahası da var… Buraya ilk defa gelen gençlere bir ay sonra “İZMİR’E HOŞGELDİN” etkinliği yapılarak öğrenciler bir araya getirilecek. Bu bir ayda yaşadıkları sorunlar ya da eksiklikler saptanacak. Sonrasında da eksikliklerin ya da sorunların aşılması için gerekenler yapılacak. Bu arada bu pırıl pırıl gençler hangi derslerde başarılılarsa içlerinden gönüllü olanlar kırsal kesimlerdeki öğrencilere dersler verecekler. Hatta anaokuluna gidemeyecek durumda olan 5 yaş çocuklar için gezici bir araç ile eğitim verecekler.

Mayıs ayında da 4 günlük bir öğrenci festivali düzenlenecek.

İşte benim güzel, duyarlı, sevgi ve özverili kişilerle dolu İZMİRİM…

Sevgi ile çıktık biz her yola…

www.haberhurriyeti.com / Lale BOLLUKCU

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Sistemi Tasarım ve Programlama: Moradam SEO