Son Dakika
21 Ağustos 2019 Çarşamba
”

İzmir Çiftçisi TBMM Gündeminde

İzmir’de sağnak yağışlar nedeniyle tarım arazileri sular altında kalan çiftçilerin zararının karşılanması için CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan devlete çalışma yürütmesi çağrında bulundu.

06 Şubat 2019 Çarşamba, 11:19

İzmir’in Torbalı ilçesinde binlerce dekarlık tarım alanı sular altında kaldı ve tarlalar göllere dönüştü.Torbalı’da yaklaşık 64 bin dekar alan sular altında kalırken, bunun 10 bin dekarlık alanının ekili ve dikili tarım arazilerinin olduğu ifade edildi. Murat Bakan, “Bakan Bey İzmir’e gelmiş de herhalde çiftçilerin mağduriyetinden haberdar değil. Sağanak yağışlardan dolayı tahrip olan binlerce dekar ekili ve dikili tarım arazisi var… Bekir Bey hazır bugün İzmir’deyken kendisine çağrımızdır; çiftçilerin zararının karşılanması ve mağduriyetin giderilmesi için Bakanlığın çalışma yapmasını bekliyoruz” dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pekdemirli’ye verdiği soru önergesinde, CHP’li Bakan şu soruyu yöneltti: “Bakanlığınız, İzmir’de yaşanan doğal afet sebebiyle mağdur olan İzmirli üreticilerin zararını karşılamak için hangi çalışmaları yürütmektedir?”

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz