Son Dakika
17 Haziran 2019 Pazartesi

İZMİR, AVRUPA’NIN LİDERİ

17 Eylül 2013 Salı, 15:00

İZMİR, AVRUPA’NIN LİDERİ

İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdulaziz EDİZ,”İzmir, Avrupa’nın lider kruvaziyer destinasyonu seçilerek lider oldu” dedi.

World Travel Awards’ın (WTA) 1993 yılından beri her yıl 70’e yakın kategoride ülkelerin, kıtaların ve dünyanın en iyilerini seçtiği turizm dünyasının 2012 yılı Avrupa’nın en iyileri ödül töreninde Türkiye 14 ödül aldı.

İstanbul’un birçok dalda aday gösterilmesine rağmen hiç ödül alamadığı organizasyonda, İzmir Avrupa’nın lider kruvaziyer destinasyonu seçildi. İzmir’in ödülü WTA Başkanı Graham Cooke tarafından İzmir’in ödülünü İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş ve İZTO Kruvaziyer Sorumlusu Mine Güneş aldı. ‘Avrupa’nın Önde Gelen Turist Kurulu’ ödülü ise Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’na verildi.

EDİZ, “WTA’nın Avrupa’nın en iyi turizm değerlerinin seçileceği Europe Travel Awards 2012 için Türkiye 29 dalda çeşitli kuruluş, oteller ve destinasyon bazında aday gösterildi. Avrupa’da 35 ülkeden adayların yer aldığı organizasyonda yaklaşık 1.7 milyon tatilci oy kullandı. Bunu koordineli, uyumlu ve planlı çalışmalara borçluyuz.” şeklinde konuştu.

www.haberhurriyeti.com / TURİZM

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri