Son Dakika
20 Temmuz 2019 Cumartesi

İzmir AK Parti’de Eğilim Yoklamasından Ne Çıktı?

AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül’ün istifasının ardından, Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir ve MKYK üyesi Manisa Milletvekili Murat Baybatur başkanlığındaki ekip, yeni il başkanı olacak isim için bir eğilim yoklaması yaptı.

15 Nisan 2019 Pazartesi, 17:24

AK Parti İl Başkanı Aydın Şengül’ün istifa etmesi üzerine, Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir ve MKYK üyesi Manisa Milletvekili Murat Baybatur başkanlığındaki ekip, yeni il başkanı olacak isim için bir eğilim yoklaması yaptı. Yaklaşık 400 kişinin oy kullandığı seçimin sonuçları henüz açıklanmazken, parti kulislerinden yansıyan bilgilere göre, birinci sırada Şengül’ün ismi çıktı. Şengül’ü takip eden isim ise Teşkilattan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Tanfer Kemerli ve İzmir Eski Milletvekili YDK üyesi Kerem Ali Sürekli oldu.

Yoklamada öne çıkan üç isimin yanı sıra, Kadın Kolları MKYK üyesi Gerçek Tekin, Konak Belediye Başkan Adayı Melek Eroğlu, İzmir Eski Milletvekili Nesrin Ulema, Aliağa Eski Belediye Başkanı Tansu Kaya, Kemalpaşa Eski Belediye Başkanı Arif Uğurlu, Seferihisar Belediye Başkan Adayı Hamit Nişancı gibi isimlerin de Ankara’ya davet edilebileceği öğrenildi. Son kararı ise analiz ve raporlar sonucunda Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan verecek.

KAYNAK: Ege’de Sonsöz

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz