Son Dakika
21 Temmuz 2019 Pazar

İster ‘futbol’, ister ‘çevre’ niyetine oku

Tam Çeşme merkezde oynuyoruz.

28 Şubat 2018 Çarşamba, 12:53

Sevgili arkadaşlarım,

Çeşme için çok önemli bir turnuva oynuyoruz, farkında mısınız ? Açıkça söylemem gerekirse, herkese gösterilenin tam aksine iyi gitmiyor. Tam bir kaos…
Bir kaç iyi oyuncu var, ancak takım olarak bir felaket. Her türlü kaynağımız olmasına rağmen nedense topa sahip çıkamıyoruz.
Evet doğru, saha çamurlu, ama böyle devam ederse, Çeşme kesinlikle ligden ya atılacak, ya küme düşecek!

Teknik direktörler ve yardımcılar kendi kariyerleri peşinde oldukları için Çeşmemizin başarısı ikinci planda kalıyor. Sonuçta bir kontrata imza attılar, ama bilelim ki bağımsız değiller…
Taktik de veremedikleri için yetersiz ve başarsız kaldılar.
Bir yardımcı zaten satılan kurumdan gelir kaybetmek istemiyor ondan ses çıkarmıyor. Çeşme mağduriyet heryerlerde yansıyor.

Hakem zaten baskı altında çalışıyor, bir yandan takımlar yöneticler ve taraftar, diğer yandan Federasyonun kuralları ve uyulamayan talimatlar. Sportoto da etkileniyor tabi ki..Kolay bir iş değil.

Bedava yabancı bir transfer de var… Nasıl olsa maça girdiği gibi topa ve maçın sonucuna odaklanır, kısaca görevi yapar, ama “Fair play” yok.

Yöneticiler ve seyirciler çaresizlik içerisinde ve öfkelerini boşaltmak için bağırır ve küfür ederler, özeleştiri yapmak yerine başkaları suçlarlar, ama sonuçta böyle bir tutumla hiç bir turnuva-maç’da kazanılmıyor.

Nasıl bu kadar kötü oynuyoruz anlamak mümkün değil . Üstüne üstlük desplasmanda bile değiliz. Tam Çeşme merkezde oynuyoruz. Acaba halk Çeşme forması giyip maça gelip destek olursa daha mı başarılı oluruz?

Sorsan herkes ÇEŞMEYİ çok seviyor ama gerçek değerini ve durumu tam bilmediği için Çeşme’ye hiç sahip çıkmıyor. Sonuçta Çeşme halkı Çeşme sorunlara Ile ilgili duyarsız. Pek ilgilenemiyor ya da ilgilendirilmiyor, çünkü çok işleri var yada hakkını arama duyguları köreltilmiş.

Esnaf dükkan açacak…Amcanın borçları var… Teyze hastanede… Kimisi evlenecek… Oğlunu askere gönderecek… Komşunun cenazesi var… Muhtarın tadilati var… Bazı kişiler Ferdi Babada…Ve bu kadar ucuza maçı kaybediyoruz.

Gerçek budur Çeşme’de…

Hadi artık hep beraber Çeşme formalarımızı giyip sahip çıkalım. Yoksa ne kulüp kalacak, ne saha! Ne dersiniz ?

Madeleine Staaf Kura

27.02.2018, Çeşme

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz