Son Dakika
17 Temmuz 2019 Çarşamba

İspanya çifte DAEŞ saldırısıyla sarsıldı

Barcelona ve Cambrils’de toplu katliam saldırısı oldu. Arka arkaya ana gelen saldırıları DAEŞ üstlendi. 3 gözaltı yapıldı, 5 şüpheli öldürüldü.

18 Ağustos 2017 Cuma, 11:35

 İspanya’da dün terör örgütü DAEŞ’in üstlendiği ve 24 ayrı ülkeden yüzlerce insanın yaralamasına, 13 kişinin de ölmesine yol açan 2 ayrı saldırı yapıldı. Barcelona ve Cambrils’de meydana gelen saldırılardan saatler sonra polis,3 kişinin gözaltına alındığını, şüpheli 5 kişininde öldürüldüğünü bildirdi.

Polis yaptığı açıklamada, Cambrils’teki durumun kontrol altında olduğunu söyleyerek saldırının Barselona’daki minibüs saldırısıyla bağlantılı olduğunu belirtti.

Öte yandan, Barcelona’da 13 kişinin ölümüyle sonuçlanan terör saldırısı sonrasında polis geniş çaplı bir terörle mücadele operasyonu başlattı. Barcelona’nın en işlek caddesi üzerinde dün meydana gelen ölümcül saldırıyı DEAŞ üstlendi. Yetkililer, 100’den fazla kişinin yaralanmasına neden olan saldırıda ölü sayısının artabileceğini söyledi.

Polis, La Rambla’da caddesinde sekiz şeklinde ilerleyerek yayalara çarpan beyaz bir kamyonetin sürücüsünü arıyor. Biri Faslı, diğeri ise İspanya’nın Melilla şehrinden Güney Afrika kökenli 2 kişiyi yakalayan polis, yakalanan bu kişilerin minibüs sürücüsü olmadığını açıkladı.

Katalan hükümeti saldırıda hayatını kaybeden ve yaralananların arasında Fransa, Almanya, Pakistan, Çin, Belçika, Hollanda, Yunanistan, Avustralya ve Filipinler dahil olmak üzere 24 ülkenin vatandaşlarının olduğunu açıkladı.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz