Son Dakika
16 Ekim 2018 Salı

İŞ; PROFESYONEL, UYGULAMA; AMATÖR

Kolay bir spor dalı değildir triatlon. Emek ister, çalışma ister, disiplin ister.  Bir çırpıda 3 sporu birden yapmak yürek ve enerji ister.

11 Temmuz 2018 Çarşamba, 13:19

İznik’te triatlon!

Dediklerinde‘gidip görmeliyim heyecanlarına ortak olup paylaşmalıyım’dedim.

16 kategori, 561 sporcu, aileleri, sporcu koçları, hakemler, teknik ekip, arkadaşları, sevgilileri, önemlisi de federasyon başkanı Bayram Yalçınkaya’nın sahada olmasıydı.

Bu yıl altıncısı düzenlenen triatlon, İznik’in Günbatımı plajında start aldı.

Sabahın erken saatinde bisikletlerini park yerlerine koyan triatletler göl kenarında esneme hareketleriyle beklemeye başladılar.  Aslında gergindiler, heyecan doruktaydı.

Accell Bisiklet, Carraro sponsorluğu ve federasyon işbirliği ile güzel bir organizasyondu.  Bayraklar her yerdeydi, parkur hazırlanmış, göldeki sarı dubalar da güzel görünüyordu.  Start verildiğinde göl üstünde kanat çırpan kuşlar misali uçup gittiler.  Sahile çıkanların heyecanı gözlerden kaçmadı.

Bisikletlerini alanlar kaskını takıp parkura daldılar.  Keskin dönüşleri olan parkur hızlarını etkiliyordu.  Turu tamamlayıp bisikletten inme çizgisine gelindiğinde atlarcasına inentriatletler bisikletlerini park edip koşmaya başladılar.

Hepsinin performansı farklılık gösteriyordu.  Ailelerinin ve arkadaşlarının tezahüratı alanı kaplamıştı.

Parlimpik sporcularımız da vardı! Azimle mücadele ettiler.  Gölün ağır suyu biraz etkiledi onları ve diğerlerini de.

Carraro formasıyla yarışan Paralimpik sporculardan Abdulkadir Özoğul yine kürsüdeki birincilik olan yerini aldı.

Carraro formasıyla yarışan elit kadın sporculardan İpek Öztosun tüm sevimliliğiyle her zamanki gibi kürsüdeki yerini aldı. Aslında bana göre bu spora gönül vermiş her triatlet kürsüde yerini almıştı.

Kolay bir spor dalı değildir triatlon. Emek ister, çalışma ister, disiplin ister.  Bir çırpıda 3 sporu birden yapmak yürek ve enerji ister.

Yüz, bisiklet sür ve koş.  Bunları yaparken mini minnacık gibi görünen sporcular start aldıklarında adeta devleşiyorlardı.  Hepsi ayrı bir güzellik hepsi ayrı bir zenginlikti.

Merak edenler bu sayfadan takip edebilirler, https://triatlon.org.tr/

Her ne kadar güzel oldu desem de aksaklıklar vardı.

Bu organizasyonlar profesyonellik ister.  Güzel bir parkur ister.  Sorunsuz netice ister. Katılımcılar ekonomik fiyatlı yemek ve içecek ister. Sporcular seyirci ister. Alkış ister. Bunların olmaması veya az olması, organizasyonda aksaklık olması hem sporcuları, hem de seyredenleri üzer…

Daha iyilerine olsun diyelim.

BisikletCE

MUHLİS DİLMAÇ

10 Temmuz 2018, İZMİR

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Sistemi Tasarım ve Programlama: Moradam SEO