Son Dakika
20 Nisan 2019 Cumartesi

İNCİRALTI’NDAN NİHAT ZEYBEKÇİ’YE ÇAĞRI VAR

İnciraltı ve Bahçelerarası 40 yıldır planlama bekleyor

04 Aralık 2018 Salı, 10:39

Ak Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekçi’ye İnciraltı Gelişim Derneği’nden çağrı; “40 yıldır planlama bekleyen İnciraltı ve Bahçelerarası toprak sahipleri olarak biz de zeybek oynamak istiyoruz.”

İnciraltı Gelişim Derneği Başkanı Tayfun Karabulut, Ak Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekçi’ye çağrıda bulunarak, “40 yıldır planlama bekleyen İnciraltı ve Bahçelerarası toprak sahipleri olarak biz de zeybek oynamak istiyoruz. Ama kollarımız çok yorgun, artık kaldıramıyoruz. İzmir’i şaha kaldıracak planlarımızın yerel seçim öncesi çıkması ile sizinle ve tüm İzmirle zeybek oynamak istiyoruz. Hem biz hem şehrimiz hem de ülkemiz bir gün daha kaybetmesin. İzmir, İnciraltı’nı ve Bahçelerarası’nı kazansın istiyoruz” dedi.

“Kaybedecek 1 gün dahi yok”

Geçtiğimiz haftalarda Ak Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül’ün, ‘İnciraltı ve Bahçelerarası imar planlarını en geç Şubat 2019’a kadar askıya çıkaracağız’ sözü tüm İzmir’de ve İnciraltı’nda büyük heyacan ve sevinç yaratmıştı. Ancak Türkiye’nin ve İzmir’in kaybedecek 1 günü dahi olmadığını belirten İnciraltı Gelişim Derneği Başkanı Tayfun Karabulut, “İnciraltı İzmir’in mücevheri, ancak gecikiyoruz. Gecikmenin ülkemize ve şehrimize 1 günlük maliyeti 30 milyon TL’dir. Planlamanın gerçekleşmeyip yatırımlara başlanamadığı için her gün 350 beyaz yakalı gencimizin iş bulması gecikiyor. İzmir turizmini şaha kaldıracak bölgenin planlamasının gecikmesi ile günlük 270 yeni turist kaybı oluyor. Şehrimizin yeni yeşil alanlarına ihtiyacı olduğu bu günlerde planlamanın gerçekleşmesi ile kamuya terk edilecek alanlara yapılacak yeni nitelikli yeşil alanların kullanımı gecikerek, İzmirli sınırlı yaşamaktadır. İzmir’de gökdelen imarı olmadan optimum noktada sağlık turizmi odaklı planlama ile yapılacak oteller, hastaneler, kür merkezleri ve kısmi konut alanları ile çekim merkezi olan bölgemiz her geçen gün vakit kaybediyor. İzmirlilerin yaşam kalitesinin artması 1 gün daha gecikmektedir” diye konuştu.

“Kahve içmeye bekliyoruz”

Türkiye’nin en güzel yeri olan topraklarına bugüne kadar gecekondu yapmayan ve yaptırmayan, 5 nesildir bu bölgede yaşayan İnciraltı ve Bahçelerarası toprak sahipleri olarak Nihat Zeybekçi’yi kahve içmeye davet ettiklerini söyleyen Karabulut, sözlerini şöyle sürdürdü; “Kasım 2016 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ve eski Başbakan, şimdiki Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Sayın Binali Yıldrım’ın talimatı ile başlayan İnciraltı ve Bahçelerarası imar planlarının en erken zamanda bitirilmesi konusunda bugüne kadar  Bakanlığı döneminde de İzmir’e hep siyaset üstü davranıp, katkılar koyan Ak Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sayın Nihat Zeybekçi’den destek bekliyoruz.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz