Son Dakika
17 Temmuz 2019 Çarşamba

İnanır’dan muhaliflere sert cevap

06 Ağustos 2013 Salı, 16:31

Film ve dizi oyuncusu Kadir İnanır, “Bir gün bu konuşanları, bu barış sürecine muhalefet edenleri bu halk affetmeyecek ve birgün kendileri de bu halktan özür dileyecek” dedi.

www.haberhurriyeti.com / GÜNDEM
Şavşat’ta yaklaşık bir haftadır hayat arkadaşı Jülide Kural ile birlikte kalan Kadir İnanır, Şavşat Kaymakamı Abdullah Köklü’yü makamında ziyaret etti. İnanır, ülkenin barışa ihtiyacı olduğunu söyledi. İnanır, “Birileri çıkıyor hâlâ daha bir şeyler söylüyor. Bir gün bu konuşanları, bu barış sürecine muhalefet edenleri bu halk affetmeyecek ve bir gün kendileri de bu halktan özür dileyecek. Bunlar sadece kendi tabanlarına siyaset yapıyorlar. Bu doğru değildir. Bölemediğimiz paylaşamadığımız ne var. Sen barışı istemesen başkası da istemez. Yıllarca savaştık da ne oldu. Her gün şehit cenazelerini görmek doğru mudur. Bundan kim neden rahatsız oluyor” diye konuştu.

Kaymakamlıkta bulunan ziyaret defterini de imzalayan İnanır, “Türkiye’nin her tarafını gezdik ama burasını ihmal etmiştik. Geldiğimde gördüm ki burası cennette başköşe” yazdı.

Konuşmaların ardından Kaymakam Abdullah Köklü ziyaretin anısına Kadir İnanır’a kendi isminin yazılı olduğu bir tabak hediye etti.

Hediye takdim sırasında Kaymakam Köklü “Ülkemizin çok önemli bir değeri olan Kadir İnanır’ı ilçemizde görmek bize onur verdi. İlçemizin tanıtımına da çok büyük katkı sağlamış oldu. Kendisine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz