Son Dakika
25 Ağustos 2019 Pazar
”

“İhmal Edilmiş Kesimin Belediyesi Olacağız”

CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz, Yenimahalle’de gerçekleştirdiği kahve toplantısında kendisini tanıtarak belediyecilik anlayışını ve projelerini aktardı.

08 Şubat 2019 Cuma, 17:38

CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz, ilk kez ittifak ile seçime gidileceğini , dolayısıyla parti seçiminden çok kişiler üzerinden yürütülecek bir seçim süreci yaşanacağını vurguladı. Durmaz, “Bu seçimlerde partilerden çok adaylar ön plana çıkacak. Adayın kişiliği, hayata bakışı, insani ilişkileri gibi kriterlere bakarak, seçmen kimi kendisine daha yakın hissediyorsa, kimi daha inandırıcı buluyorsa ona oy verecek. Bu anlamda biz de sosyal demokrat duruşumuz ve dünyaya bakış açımıza uygun projelerle halkımızın karşısına çıkıyoruz. Aliağa’da ihmal edilmiş, dezavantajlı bir kesim var. Biz onların belediyesi olacağız. Dar gelirliden, yoksuldan, işsizden, emekçiden, emekliden yana bir belediyecilik yapacağız.” şeklinde konuştu.

Sosyal Belediyeciliğin en önemli parçasının eğitim olduğunu belirten Durmaz, anaokullarından başlayarak üniversiteden mezun olana kadar tüm çocukların destekçisi olacaklarını dile getirdi. Aliağa’da bir belediye kreşi olduğunu hatırlatan Durmaz, mevcut yerel yönetim döneminde bu kreşin kapatıldığının altını çizdi. Yeniden birçok kreş açacaklarını ifade ederken, dar gelirli vatandaşların çocuklarına da ücretsiz bir şekilde bakılacağını belirtti.

Sosyal Koruma- Kollama Projesi

Köylerdeki okulların kapatıldığını dile getiren Durmaz, ardından da taşıma hizmetinin durdurulduğunu hatırlattı. Durmaz sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ailelerimize ‘başınızın çaresine bakın’ denildi. Bu kabul edilemez. Biz, ilk ve orta öğretimdeki evlatlarımızı belediye imkanlarıyla hem güvenli bir şekilde ve ücretsiz olarak taşıyacağız, hem de aileleri sırtlarına yük olarak binen 300-400’er liralık ulaşım masrafından da kurtarmış olacağız.Okul sonrasında da evlatlarımızı bırakmayacağız. Açtığımız kreşlerle aynı bölgelerde ‘etüd merkezleri’ kuracağız. Okuldan çıkan çocuklarımız sonrasında etüd merkezlerine gelerek uzman eğitmenlerimizle birlikte derslerini yapacak, başarısız olduğu konularda takviye alacak.”

“Maddi imkansızlıklar dolayısıyla eğitimini yarıda bırakan bir tek gencimiz olmayacak” diyen Durmaz, ayrıca verilecek bursun da tıpkı Karşıyaka’da başarıyla uygulanan ‘her apartman bir öğrenci okutuyor’ kampanyasının benzeri olacağını söyledi. Bu bursun da Toplumsal Dayanışma Fonu ile finanse edileceğini vurgulayan Durmaz, “Her şey şeffaf olacak” dedi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz