Son Dakika
21 Temmuz 2019 Pazar

”HER ŞEYİN ÇOK GÜZEL BE GÖZTEPEM”

‘Satın almayın, sahiplenin’ dediler.

02 Ekim 2017 Pazartesi, 13:21

Bornova Belediyesi’nin hayvan sahiplendirme kampanyasına Göztepeli futbolcular da destek verdi. Bornova Stadı’nda dün Başakşehir’e karşı Süper Lig Maçı’na çıkan Göztepeli futbolcular “Satın almayın, sahiplenin” pankartı taşıyarak 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü öncesi önemli bir çağrıda bulundu.

Bornova Belediyesi’nin geçen yıl başlattığı kampanyaya Göztepe de dahil oldu. Sarı-kırmızılı kulüp hayvanların ticari bir meta olarak görülmemesini sosyal sorumluluk edindi. Bu amaçla Dünya Hayvanları Koruma Günü öncesine rastlayan Başakşehir Süper Lig maçı farkındalık yaratmak için en uygun ortam görüldü.

Sahaya pankartla çıkıldı, futbolcular minik can dostlarla fotoğraf çekilerek sosyal medyada paylaşım yapılmasını sağladı. Nitekim saha içinde Bornrva Belediyesi’nce bir gün sonra servis edilmek üzere görüntülenen sahneler, tibünlerdeki hayvanseverlerce anında temin edildi. İlk geri dönüş de dün gece Urla Hayvan Hakları Hareketi’nden geldi. Urla’nın sokak hayvanlarına yıllardır nerede ise anne-babalık yapan, hem yerel hem de uluslararası alanlarda sokağa terk edilmiş can dostların sorunlarını arkadaşları ile birlikte kendi sorunları edinen dernek üyeleri Aysun-Ender Ülger çifti İnstegram hesaplarından duydukları mutluluğu ”İşte benim Göztepem” başlığı ile ve ” İŞTE GÖZTEPE FARKI ?HERŞEYİN ÇOK GÜZEL BE GÖZTEPEM.. BU DUYARLI MESAJINIZDAN DOLAYI TEBRİKLER… HARİKASINIZ.” notu ile paylaşıldı.

Bornova Belediyesi her hafta çarşamba ve cumartesi günleri 11.00-17.00 saatleri arasında Büyükpark’ta stantlar kurularak sahipsiz hayvanlara yuvalar buluyor. Bir yıl içinde Bornova’da bu şekilde 398 hayvan sıcak bir yuvaya kavuştu.

Göztepe kulübü, benzer bir sosyal sorumluluk uygulamasını Ağustos ayında minik takım futbolcuları ile uygulamıştı. Minikler antrenman saatleri dışında sokakta barınan can dostlara su ve gıda desteği yapmak üzere sokaklarda seferber olmuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz