Son Dakika
25 Ağustos 2019 Pazar
”

Hazım Sesli’nin şirketlerine iflas erteleme

‘Paralel Yapı’ operasyonunu kapsamında tutuklanan Hazım Sesli’nin sahibi olduğu beş şirket için iflas erteleme istendi.

25 Aralık 2015 Cuma, 13:00

‘Paralel Yapı’ operasyonunu kapsamında tutuklanan Hazım Sesli’nin sahibi olduğu beş şirket için iflas erteleme istendi.

www.haberhurriyeti.com / EKONOMİ
Bir dönem Uşak Sanayi ve Ticaret Odası başkanlığı da yapan Hazım Sesli geçtiğimiz ekim ayında tutuklandı. Sesli’nin tutuklanmasından bir süre sonra, aile şirketi konumundaki işletmeler için de zorlu bir süreç başlamış oldu.

‘ŞİRKETLER KORUMAYA ALINSIN’

Tekstil sektöründeki varlığı yarım asrı bulan Sesli Ailes’in ait şirketler için mahkemeye başvuruldu. Mahkemeye yapılan dava başvurusunda şirketlerin borca batık olduğu, haklarında tedbir kararı verilmesi istendi.

5 FİRMA İÇİN BAŞVURU YAPILDI

Ticaret mahkemesi sıfatı ile Uşak 2. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne 21 Aralık günü yapılan başvuruda, iflas erteleme istenen şirketler şöyle sıralandı: Sesli Tekstil Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Sespa İhracat ve Pazarlama Anonim Şirketi, Eten-Sesli Enerji Sanayi Ticaret Anonim Şirketi, Sesli Pazarlama Anonim Şirketi ve Sesli Mağazacılık Anonim Şirketi.

MAHKEME KAYYUM ATADI

Mahkeme yaptığı inceleme sonrası ara kararını verdi. Mahkeme şirketler için tedbir kararı vererek kayyum ataması yaptı. Mahkeme, şirketlere denetim kayyumu olarak ise Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Himmet Yaşar’ı kayyum olarak atadı.

FABRİKASI AVRUPA’NIN EN BÜYÜĞÜ

Soruşturma kapsamında tutuklanan Hazım Sesli, iş dünyasının yakından tanıdığı bir isim. Sesli Ailesi esasında Nevşehirli… Aile, tekstil sektörüne yönelik ilk yatırımlarını 1967 yılında Uşak’ta attı. Aile ilk olarak yün iplik üretimi yaptı. Zamanla işleri büyüyen Sesli Tekstil 50 bin metrekarelik 3 tesiste 400’e yakın çalışanı ile faaliyet gösteriyor. Sesli Ailesi’ne battaniye fabrikası kendi alanında Avrupa’nın en büyüklerinden biri konumda…

90’lı yıllara kadar yerel piyasalara yönelik ürünler üreten Sesli Tekstil, 1993 yılında İstanbul’da kurduğu Sespa İhracat ve Pazarlama A.Ş. ile birlikte yurtdışı piyasalara da açıldı. İlk yıllarda Ortadoğu’da ve Avrupa’da birkaç ülkeye ihracat yapan Sespa zaman içinde 5 kıtada 50’yi aşkın ülkeye ihracat yapıyor.

ODA BAŞKANLIĞI DA YAPTI

İş dünyasının yakından tanıdığı Hazım Sesli, Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu başkanlığı yanı sıra Uşak Sanayi ve Ticaret Odası başkanlığı da yapmıştı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz