Son Dakika
19 Temmuz 2019 Cuma

Hayvan Sever Bir Alışveriş Merkezi

Bugün İstanbul’daki tek hayvan sever alışveriş merkezinde buldum kendimi. Nova’m pek mutlu oldu… Özgürce gezdi, tozdu, arkadaş edindi…

02 Mayıs 2019 Perşembe, 12:35

Bahar geldi ya, içim kıpır kıpır… Midemde uçuşan kelebeklerin coşkusu, ilk romanım “Mücevher Gözlü Anka” ile ilgili aldığım güzel haberlerle bambaşka bir hal aldı. Telefonuma gelen çifte kavrulmuş bir mesajla kendimi evimden hayli uzak bir semtte, Küçükyalı’da buluverdim. Kitabım bir kitapçıda “Çok Satanlar” bölümünde satışa girmiş! Kim tutar Özlem’i, gözümle görmesem olmazdı.

Kendimi methetmek değil amacım, sadece mutluluğumu ve bana mutluluk veren bir gözlemimi paylaşmak niyetindeyim. İki evladım var benim, canım oğlum Emir’im ve köpek kızım Nova’m. Hayat onlarla paylaşınca güzel lakin köpek kızımı götürebildiğim yerler kısıtlı. Nova, 3.5 kg ağırlığında ufacık bir malteseterier, neredeyse cebime koysam sığacak ama maalesef girmesine müsaade edilen yerler yok denecek kadar az. Hiçbir konuda fanatik değilim; hayvanlardan korkan, hayvanları sevmeyen insanlara sonsuz saygım var ama bu konudaki genel uygulamanın son derece katı olduğunu ifade etmek zorunda hissediyorum kendimi.

Küçükyalı’ya giderken Nova’yı aslında evde bırakacaktım ama eşimin içi el vermedi. Kemal, benden daha iyi bir köpek ebeveyni olduğunu bu vesile ile de kanıtlamış oldu. Nova’yı avm’ye kutusunda sokmaya çalışacak, olmazsa birimiz dışarıda bekleyecektik. Amaaaaaa ne oldu, bilin bakalım? Kitabımın satışa çıktığı kitapçı meğer İstanbul’daki tek “HAYVANSEVER” alışveriş merkezindeymiş. Adını da yazayım şöyle, sizler de bilin hayvan dostlarınızı kapın gidin. Küçükyalı’da Hilltown AVM. Can dostunuzla doyasıya gezebileceğiniz, alışveriş yapabileceğiniz, pırıl pırıl, nezih, harika bir yer. Normal şartlarda alışveriş merkezlerinden hiç hoşlanmayan biri olarak söylüyorum, muhakkak gitmelisiniz; hele ki köpeğiniz varsa. Nova çılgınca eğlendi, koştu, arkadaş edindi. Ben klavyeyi tıkırdatırken koltukta gözleri çizgi vaziyette uyuyor, nasıl yorulmuşsa artıkJ Kıymetlinizi yanınıza alamadığınız tek yer yemek yenilen alan, onun da önünde bir özür levhası yerini almış.

Ben bugün güzel bir gün geçirdim… Patates, soğanın fiyatları, enflasyon, politika derken içim şişmişti, iyi geldi. Hilltown Avm’ye giderek birkaç saatliğine daha güzel bir dünyaya ışınlandığımı hissettim. Şiddetle tavsiyemdir…

www.haberhurriyeti.com / ÖZLEM ABUT OTLUOĞLU

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz