Son Dakika
18 Kasım 2018 Pazar

Hayatı paylaşmak için engel yok

3 Aralık “Dünya Engelliler Günü” nedeniyle Karabağlar Belediyesi tarafından “Engelli kadın olmak” konulu bir panel düzenlendi.

02 Aralık 2016 Cuma, 12:02

3 Aralık “Dünya Engelliler Günü” nedeniyle Karabağlar Belediyesi tarafından “Engelli kadın olmak” konulu bir panel düzenlendi.

www.haberhurriyeti.com / ŞEHİR VE BAŞKAN
Panelde konuşan Başkan Selvitopu, “Yerel yönetim olarak engellilerimizin yaşamlarına katkı sağlayabilir, hayatlarını kolaylaştırabilirsek, bizim içinde bu en büyük mutluluk olacaktır” diye konuştu.

Engelli kadınların yaşamda karşılaştıkları sorunları anlattıkları “Engelli Kadın Olmak” isimli panel Bozyaka Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaşın katıldığı ve moderatörlüğünü psikolog İlknur Peder’in yaptığı panele, konuşmacı olarak Celal Bayar Üniversitesi Sosyal Hizmetler ve Kadın Çalışmaları A.B.D. Öğretim Görevlisi Yrd. Doç Dr Gülten Uçan ile Gülşen Kırsan Güneş katıldı.

KARABAĞLAR’DA ENGELLİLERE ENGEL YOK

Engelli Merkezi sorumlusu Şirince Süzek’in yaptığı açılış konuşmasının ardından kısa bir konuşma yapan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu ilçede engellilere yönelik onların yaşamlarını rahatlatacak planlamaları yaptıklarını söyledi. Selvitopu “Biz Karabağlar Belediyesi olarak tüm planlamaları gözden geçiriyoruz. Yolların rahatlaması park, spor alanlarının olması gerekir. Bunun 25-30 yıl sonrasını şimdiden planlamamız gerekiyor. Bir hayli yol kat ettik, projeler yapıyoruz. Onlara yerel yönetim olarak her konuda destek olmamız gerekiyor. Böyle bir anlayışla hizmet verirsek onların mutluluğunu gördükçe en büyük mutluluk bu olacaktır” dedi

Konuşmanın ardından panele geçildi. Psikolog İlknur Peder ve Gülşen Kırsan Güneş, engelli bir kadın olarak hayatın içinde yaşanan sıkıntıları günlük hayatta karşılaştıkları konuları akıcı bir dille izleyenlere aktardı.

Doç Dr. Gülten Uçan ise engellilerin ötekileştirilmemesi gerektiğinin altını çizerek engelli olup sanatlarıyla dünyaya yön veren sanatçılara örnekler verdi. Konuşmaların sonunda Karabağlar Belediyesi Başkan Yardımcısı Güven Güngörmüş konuşmacılara çiçek ve Türk İşaret Dili sözlüğü vererek teşekkür etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Sistemi Tasarım ve Programlama: Moradam SEO