Son Dakika
22 Kasım 2019 Cuma
”

Hani bunlar senin polisindi?

Şamaroğlanına dönen polis ne yapacağını bilemez hale gelirse daha doğrusu getirilirse olanlardan polis değil onları buna zorlayanlar sorumludur. Bu yüzden hesabı polisten değil onları bu duruma sokanlardan sorulmalıdır diyerek olayı anlatayım, siz karar verin polis ne yapmalı?

21 Nisan 2015 Salı, 14:58

beyhanbickin_haberhurriyeti

HANİ BUNLAR SENİN POLİSİNDİ?

Şamaroğlanına dönen polis ne yapacağını bilemez hale gelirse daha doğrusu getirilirse olanlardan polis değil onları buna zorlayanlar sorumludur. Bu yüzden hesabı polisten değil onları bu duruma sokanlardan sorulmalıdır diyerek olayı anlatayım, siz karar verin polis ne yapmalı?

Arabasının ekzosuna özel ayar çektirip öküz gibi böğürtenleri bilirsiniz. Öküz olmayan herkesi rahatsız eden ve gürültü kirliliği yaratan bu eksozlar abartı eksozdur ve trafikte yasaktır.
Normal  olarak da polisin görevi, bu araçları durdurup gerekli işlemi yapmasıdır.
İşte bu normal olanı Ankara Yenimahalle asayiş devriye ekip amirliğine bağlı bağlı bir ekip görevleri doğrultusunda eksozu öküz böğürtüsünden beter olan aracı durdurup işlem yapmak gibi bir HATA işlediler. Neden HATA olduğu en son cümlede belli olacak az sabredin.
Durdurulan aracın sahibi elbette insanlık edip, “kusura bakmayın ben çevreyi rahatsız ettim, haklısınız” diyemediği için diğer seçeneği kullandı ve saldırganlaştı. Hakaretin bini bir para iken, polis görevini yapmaya çalışırken olaya mis kuruyemiş diye bir iş yerinin sahibi müdahil oldu. Neden hangi gerekçe ile elbette belli değil.
Müdahil oldu dedim ya, insan gibi polislere “arkadaşlar anlayışlı olun, gençtir” filan gibi sözlerle değil direk polisin boğazına yapışarak müdahil oldu. Evet abartı yok. Bir zamanlar düğmesine dokunmaya korktuğumuz polisin düpedüz gırtlağına sarılıyor adam. Hangi cesaretle mi? Şahıs AKP encümen azası. Bu da yetmez. Cumhurbaşkanının özel kaleminin de kaynı. EE daha ne olsun. Hemen telefonuna sarılıyor başlıyor aramaya. Veriyor emrini “İl Emniyet müdürü hemen buraya , ayağıma gelecek diyor” aklı başında olanlar, yok artık diyebilir. Hemen yazayım İl Emniyet Müdürü kalkıp geliyor şahsın ayağına.
Ama Müdür bey gelene kadar  kuruyemiş sahibi Akpli meclis üyesi caddede uygulama yapan ekiplere “vatandaşı niye sıkıyorsunuz amacınız Akp oylarını düşürmek sizin” vb. şekilde bağırış çağırışlarla orada bulunan kalabalığı galeyana getirip polislere saldırtmaktan da geri  kalmıyor.
Müdür gelip “Sen kim oluyorsun da devletin polisinin işine müdahale ediyorsun, sen kimsin de beni bu saatte ayağına getirtiyorsun” diyecek diye beklerken kuruyemişçinin şikayeti üzerine olaya müdahale eden 11 polis memuru mesai saatleri bitmesine rağmen gece 12’ye kadar bekletiliyor.
Emir büyük yerden. Kuruyemişçi “bekletilecekler” dedi. Polislerin de ifadeleri alınıyor, alınıyor ama suya sabuna dokunmadan. Sonuç mu?
Sonuç rezaletin son perdesi.
3 polis memuru sabahın kör karanlığında doğrusu yanlışı araştırılmadan açığa alınıyor.
Ve ben şimdi buradan soruyorum bir büyüğe.
HANİ BUNLAR SENİN POLİSİNDİ. KARAR VER KURUYEMİŞÇİ Mİ POLİSLER Mİ SENİN OLAN?

www.haberhurriyeti.com / BEYHAN BİÇKİN

8 Yorum

 1. ecoliiii

  21 Nisan 2015 at 11:20

  Denecek söz yok…

 2. MUHSİN ERDOĞAN

  21 Nisan 2015 at 20:15

  bunları geziparkı eylemlerinde yazmadınız, tekelcilerin mitinginde yazmadınız,seçimlerde yazmadınız, karda kışta yazmadınız da şimdi mi aklınıza geliyor. bu olanların tek sebebi koyun halktır. neyin ne olduğunu bilmeden bilmem kimin poposunu yalarken hoşlarına gidiyordu tadı, şimdi soruyorum sizlere türk polisi size ne yaptı ne yapmadı, sizi korudu suçlu polis dediniz, sizin zararınız giderilesin diye her şeyi yaptı görevini yaptığı çin suçlu polis dediniz bırakın bu ayaklarıda gözleriniz açın artık ya polis 1950 de polisti, 1990 da da polisti, 2000 de de polisti sene 2915 yine polis var hükümetler değişti isimler değişti ama bizim ismimiz değişmedi, dün aynasız diyorlardı, bugün kimler ne diyor bilmiyorum ama biz yine polisiz bir hiç bir siyasi zümreye ait değiliz bir hiç bir siyasi kişiliğin içinde değiliz, aa şu varki görevde olmadığımızda bizimde siyasi görüşümüz hayat felsefemiz var. yeter artık siyasiler ve halk polisle uğraşmaktan vazgeçsin bizi rahat bırakın artık. YETERRRRRRRRRRR

 3. MUHSİN ERDOĞAN

  21 Nisan 2015 at 20:19

  yayınlayamazsınız kusura bakmayın biz tarafsız polisleriz siz taraflısınız tarafsız kimse yok bu millet içinde bu millet hep birinin kıçının arkasından yürür kendi idaresi kendi iradesi ve kendi karar verme yetisi yok bu millette , biz bu elbiselerin altında ezilirken siz karşımızda taş sopa küfür hakaret ve tacizde bulunurken bzim elbiselerimizin anlamını bilmediğinizden ettiğiniz küfür ve hakaretler size aide ediliyordu bunu ile bilmiyodunuz. biz halkız biz anne babayız biz evladız ama yazıklar olsun bu halkki kendi canının canı olan polislere köpek gözüyle bakıyorsunuz, sorarım aynaya bakan kimi görürse polise bakanda kendini görür….. biz aynayız köpek gören kendi köpek anlamına gelir,,,,,,,, YETER Mİİİİİİİİİİ

  • Beyhan Biçkin Kozanoğlu

   1 Mayıs 2015 at 02:10

   Yazıyı okumadığınız kanısındayım.

 4. COŞKUN BESLE

  22 Nisan 2015 at 09:18

  aslanlar çakal, çakallar aslan edildi.bürokrasinin rezilliği

 5. erdoğan

  24 Nisan 2015 at 02:28

  ay akşamdan ışıktır.diloy diloy yaylalar

 6. erdoğan

  24 Nisan 2015 at 02:29

  Allah zorşartlarda çalışsın diye deveyi ve polisi yaratmış.

 7. erdoğan

  24 Nisan 2015 at 02:31

  polisin hesabı öbür dünyaya kaldı. iyiki cehennem var.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz