Son Dakika
13 Haziran 2019 Perşembe

Halkçı Başkan Emekçinin Yanında

Karabağlar Belediyesi ile Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel İş 5 No’lu Şubesi arasında yürütülen ve 880 şirket işçisini kapsayan toplu iş sözleşmesi süreci, coşkulu bir imza töreniyle sonlandı.

16 Şubat 2019 Cumartesi, 16:33

Karabağlar Belediyesi ile Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel İş 5 No’lu Şubesi arasında yürütülen ve 880 şirket işçisini kapsayan toplu iş sözleşmesi için Karabağlar Belediyesi ana hizmet binası önünde gerçekleştirilen imza törenine CHP İzmir milletvekilleri Kani Beko, Ednan Arslan, Atilla Sertel, Tacettin Bayır, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız, DİSK Genel İş 5 Nolu Şube Başkanı Ali Haydar Kara, sendika yöneticileri, siyasi parti temsilcileri, meclis üyeleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, muhtarlar ve yüzlerce işçi katıldı.

Selvitopu törende yaptığı konuşmada, “ Biz alın teri döken, emek veren her insanın yanındayız. Emekçilerin başımızın üstünde yeri var. Alın teri dökmeden geçinmek isteyenlere ise karşıyız.  Bunu yapmaya çalışanlara izin vermeyeceğiz, emeğiyle çalışan işçilerimizden bunları ayıracağız. Onları uyaracağız, uymayanlara da gerekli işlemi yapmak durumundayız. Çünkü bu diğer işçilere karşı haksızlıktır. Buna müsaademiz yoktur. Karabağlar Belediyesi dar bütçesine ve yoğun nüfusuna rağmen her kuruşu yerli yerinde kullanarak ayakta duruyor. Ayakta durmaya da devam edecek. Hiçbir güç de bunun engelleyemeyecek.Bugün çalışma arkadaşlarımızla bir bütünleşme içerisindeyiz. Bir toplu sözleşmeyi en iyi şekilde sendikamızla birlikte yapmaya çalıştık. Bütçe imkânlarımızı sonuna kadar açtık. Ve şunu da düşündük. Karabağlar Belediyesi’nin hizmet anlayışının da hizmet sürecinin de akamamasına özen gösterdik. Bu anlayışla toplu sözleşmemizi gerçekleştirdik. Bu anlayış Karabağlar’da önümüzdeki dönemde de Mart’ın sonundaki baharda da devam edecek” diye konuştu.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri