Son Dakika
20 Mayıs 2019 Pazartesi
17 Ekim 2018 Çarşamba, 20:40
Beyhan Biçkin
Beyhan Biçkin bbickin@haberhurriyeti.com Tüm Yazılar

HAH BİR SEN EKSİKTİN ALTAYLI

Bizim ülkemizdeki en büyük sorunlardan biri, insanların kişiliğini makamlarından almaları. O zaman ne oluyor biliyor musunuz, makam öne geçtiği için kişiliksiz kalıyorlar. O ünlü sözdeki gibi, ortalık içi boş gezen elbiselerle doluyor.

Bir ara trafikte istediği gibi at koşturamadı diye Hınçlı biri poliscanlarıma  takmıştı, şimdi o listeye bir de Fatih Altaylı eklendi. Park yasağı olan yere arabasını bırakamadı diye devletin polisine küfür etmek gibi bir acizliğe yeltendi.

Hani, ”bir lafa bak, laf mı diye, bir de söyleyene bak adam mı diye” derler ya, ben de öyle yaptım. Gerçi adam olmadığı kullandığı dilden belli ama, yine de baktım kim bu diye. Galatasaray lisesi mezunu. İki üniversite okumaya kalkmış, ikisini de bitirememiş. Çalıştığı yerlerin listesi neredeyse ansiklopedi olur. Yani, hiç bir yerde dikiş tutturamamış. Tek becerisi sunucu gibi görünmekmiş.

Laf ettiği poliscanlarımın pek çoğu, polislik gibi sorumluluğu yüksek bir mesleği sürdürürken üniversite bitiriyorken, iki üniversiteye kayıt yaptırıp bitirmeyi beceremeyen, böyle birinin lafını, elbette laftan saymadım ama, yine de yazmadan duramadım.

Yazmak lazım, çünkü benim poliscanlarım, her ne kadar gerekli merciler sahip çıkmıyorsa da sahipsiz değildirler, bilsinler istedim.

Adam açık ve net devletin görev başındaki polisine ve şeflerine dümdüz küfür ediyor. Burada iki sıkıntı var.

Birincisi bu kişi, devletin polisine böyle küfür etme cesaretini nereden buluyor?

İkincisi, küfür ettiği poliscan, neden ”gel bakayım sen kime küfür ettin” diyerek bu kişiyi gözaltına alamıyor?

Sayın yetkililer, bir ara bas bas bağırdınız ”polisimize tam yetki verdik”, yok ” kırın bacağını benim üzerime atın” yok ” hepinizin alnından öpüyorum” bilmem ne.

Demek ki neymiş, bu işler öyle kamera önünde mikrofonlara martaval okumakla olmuyormuş. Gördüğünüz gibi bazı kişiler, devletin polisine ” haysiyetsiz” deme cesareti gösteriyor. Peki siz ne yapıyorsunuz?

Bu arada söylemeden geçemeyeceğim, poliscanlarım da, bu sözleri söyleyen kişiye, ettiği kendine ait tüm kötü sözleri katlayarak aynen geri yolluyorlarmış benden söylemesi.

CAN GAZİLERİMİ, YÜREK YANGINIM ŞEHİTLERİMİ SEVGİ, SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUM.

www.haberhurriyeti.com / BEYHAN KOZANOĞLU BİÇKİN

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri