Son Dakika
21 Temmuz 2019 Pazar

Haftada kaç kez şampuan kullanmalıyız

Saç sağlığı için ünlüler ne öneriyor?

16 Nisan 2019 Salı, 19:43

Herkesin saçı farklı ama her gün kullanılan şampuan, yarardan çok zarar yapıyor olabilir. New York’ta Julien Farel Restore Salon & Spa’nın kurucusu olan kuaför saçların iki veya üç günde bir yıkanmasını önerdi.

“Her gün şampuanlanırsanız, saç derinizi tüm doğal yağlarından sıyırır ve kuru, kırılgan saçlara yol açabilir” diyen ünlü kuaför, ‘Kuru veya yıpranmış saçlar en fazla haftada iki kez yıkanmalıdır. Eğer saçlarınız zarar görmüşse, haftalık yıkama sayısı daha da azaltılmalıdır’ dedi.

Ünlü stilist Paul Cucinello’nun önerileri ise şöyle: Çok fazla ısıl şekillendirme veya ağartma işlemine tabi tutulmuş kuru veya ağır şekilde zarar görmüş saçlar haftada en fazla iki kez şampuanlanmalıdır.

Bir başka Stilistin görüşü ise şöyle: “Spor salonunda gerçekten çok çalışmadıysanız veya toz bulutu içinde bir şantiyede bulunmadı iseniz her gün saçınızı yıkamanıza gerek kalmaz. Şu anda büyük bir #nopoo hareketi var, insanlar şampuanlamadan haftalar geçirme konusunda övünüyorlar, ancak çoğumuz için bir ya da iki yıkama yapmak büyük bir fark yaratacaktır. Eğer saçlarınız çalışmadan terlenirse, suyla basit bir durulama işlemiyle saçınıza zarar vermeden temiz ve taze hissetmesini sağlayabilirsiniz.(Kaynak:TheSun)

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz