Son Dakika
14 Kasım 2019 Perşembe
”

Hadi İZMİR, seni bekliyor KÖRFEZ

‘Denizle barışma festivali’ kutlanıyor.

22 Eylül 2017 Cuma, 19:06

 

İzmir’in köklü uluslararası deniz nakliyat kuruluşları, sivil toplum denizcilik oluşumları ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından düzelenen 1. İzmir Körfez Festivali başladı.

Müzik ve spor etkinlikleri ile süslenen organizasyon, 3 gün sürecek.  İzmirlilerin büyük ilgi gösterdiği Körfez Festivali sırasında, birbirinden renkli konser etkinlikleri de sahne alacak. Bugün saat 19.00’da Konak Pier Taş Sahne’deki TNK konseri, Karataş Begonvilli İskele’deki Genç Sahne Jazz-Klasik Müzik konseri ve Alsancak Vapur İskelesi önündeki Koliva konseri ile Körfez kıyılarından farklı müzik türleri yankılanacak.

Bostanlı’da Pinhani konseri

Festivalin ikinci günü olan 23 Eylül Cumartesi saat 12.00’de, İzmir Arkas Körfez Yarışı’nın startı verilecek ve İzmirliler birbirinden renkli ve görkemli yatlarla muhteşem bir yarışa tanık olacak. 12.00 ile 19.00 saatleri arasında Konak Pier ile Kordon arasında kano gösterileri yapılacak. Göztepe Yelkenli İskele, Konak Vapur İskelesi Çim Amfi ve Alsancak Vapur İskelesi önünde saat 19.00’da konser keyfi yaşanacak.

Karşıyaka’da Dünya Mirası Bisiklet turu etkinlik gecesi ile Yelken ve Kano Yarışları ödül töreni birlikte gerçekleştirilecek. Aynı program çerçevesinde saat 21.00’de Bostanlı Rekreasyon Alanı Demokrasi Meydanı’nda Pinhani sahne alacak.

Festivalin üçüncü günü olan 24 Eylül Pazar günü ise saat 12.00’da İzmir Arkas Körfez Yarışları devam edecek. Yine gün boyu Kordon’da kano gösterileri olacak. Saatler 21.00’i gösterdiğinde ise Gündoğdu Meydanı’nda İzmir Arkas Körfez Yarışı ödül töreni gerçekleşecek. Festivalin kapanışında ünlü sanatçı Yaşar sahne alacak. Konser, 21.00’de Gündoğdu Meydanı’nda başlayacak.

Körfez’de “foto maraton” heyecanı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Körfezinde düzenlenecek yarışlara dikkat çekmek ve körfeze ilişkin farkındalık oluşturmak amacıyla festival heyecanına bir de “foto maraton” ekledi. Fotoğraf yarışmasında birinciye 3 bin TL, ikinciye 2 bin TL, üçüncüye bin TL, mansiyon alacak kişilere ise 750 TL ödül verilecek. Fotoğrafı sergilenmeye değer bulunanlar ise 500 TL tutarında para ödülü alacak.

Yarışmaya başvurular http://www.tfsfonayliyarismalar.org adresi üzerinden gerçekleştirilecek. Yarışmaya her fotoğrafçı, en fazla 4 adet renkli veya siyah-beyaz fotoğrafla katılabilecek. Yarışmaya son katılım tarihi 24 Eylül Pazar saat 23.00 olacak. Seçici Kurul 27 Eylül Çarşamba günü toplanacak. Sonuçlar aynı günün akşamında duyurulacak. Ödül töreni tarihi ise daha sonra açıklanacak.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz