Tgs

Son dakika TGS haberleri ve TGS haberleri ile ilgili tüm sıcak gelişmeleri sayfamızdan takip edebilirsiniz. TGS ile ilgili 47 haber listeleniyor.

Tgs Haberleri

TGS’den yerel basına destek çağrısı

Halil Hüner, tüm illerde yerel basının daha fazla okunması, ilan-reklam gelirlerinin artırılması için duyarlılık oluşması gerektiğini belirtti.

Yaşam Hakları gasp ediliyor

TGS İzmir Şube Başkanı Halil Hüner, "Yaşam Hakları dünyanın gözü önünde gasp ediliyor. Öldürmenin, işkencenin hiç bir haklı mazereti yok" dedi.

“Türkiye sansür utancından kurtulmalı…”

TGS İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Hüner, Türk basınında sansüre ilk direnişin 106. yıldönümünde bir basın açıklaması yaptı.

“Gazeteci kovdurma girişimi kabul edilemez”

TGS İzmir Şubesi Başkanı Hüner, facianın ardındaki gerçeklerin ortaya çıkarılması için çalışan gazetecilerin görev yapmalarının engellendiğini belirtt...

Medyada kıyım bitmiyor

Yayınına son veren Yeni Asır TV'de 40 dolayında basın emekçisinin sokakta kalması üzerine TGS İzmir Şube Başkanı Halil Hüner basın açıklaması yaptı.

“Polisin gazetecilere baskısına son verin…”

Halil Hüner, Berkin Elvan'ı anma toplantılarında muhabir, foto muhabiri ve kameramanlara karşı polisin "orantısız güç" uyguladığını belirtti.

İfade özgürlüğü yargılanıyor

Yargılanmak istenen sadece Ahmet Çınar değildir. Aslında yargılanmak istenen Ahmet Çınar’ın şahsında “ifade özgürlüğü” ve “eleştiri hakkı”dır.

“Saldırıları şiddetle kınıyoruz”

TGS İzmir Şube Başkanı Halil Hüner: "Gazetecilere yapılan her saldırı, demokrasiye, özgürlüğe ve halkın haber alma hakkına yapılan saldırıdır."

”Bugün yaşananlar için bizi uyarmıştı”

Halil Hüner, Mumcu'nun yaşamı boyunca örgütlü yapıya inandığını, Cumhuriyet Gazetesi'nde yazdığı süreçte TGS üyesi olduğunu hatırlatttı.

“Siz gidin ticaretinizi yapın, alın, satın…”

Halil Hüner, ''imparatorluklarına medya gücü katmak için basın patronluğuna soyunanların, bu sektördeki başarısızlıklarının faturasını çalışanlara çık...

TGS’den Yeni Asır’daki kıyıma kınama

TGS İzmir Şubesi Başkanı Halil Hüner, Yeni Asır'da, 13 gazetecinin ‘’tasarruf’’ gerekçesiyle işten çıkarılmalarını kınadıklarını bildirdi.

”Gazetecilere yönelik şiddeti kınıyoruz”

Halil Hüner, Taksim'de ''Yağmaya, yolsuzluğa, talana, şiddete karşı buluşma basın açıklaması''nın polisin sert müdahalesiyle şiddete dönüştüğünü belir...

”Haber ‘Emniyeti’ne dokunmayın”

Halil Hüner, Türkiye genelinde Emniyet Müdürlüğü'ndeki ''basın odaları''nın kapatılmasının ''halkın gerçekleri öğrenme hakkına darbe vuracağını'' bild...

Gazetecilerden ‘Duran Adam’ eylemi

Gazeteci Füsun Erdoğan için Gazeteciler Özgürlük Platformu ile Türkiye Gazeteciler Sendikası üyeleri adliye önünde "durma" eylemi yaptı.

“Emekçiler ezilmek zorunda kalıyor”

TGS Başkanı İpekçi, “Bu ülkede güç sahipleri hukuk dışı eylemleriyle gündeme gelen bürokratlarına sahip çıkıyorlar” dedi.

Site arşivi içinde belirli bir içerik arıyorsanız, yukarıdan arama yaparak daha hızlı sonuca ulaşabilirsiniz