Sağlık Bakanlığı

Son dakika sağlık bakanlığı haberleri ve sağlık bakanlığı haberleri ile ilgili tüm sıcak gelişmeleri sayfamızdan takip edebilirsiniz. sağlık bakanlığı ile ilgili 92 haber listeleniyor.

Sağlık Bakanlığı Haberleri

“Devletin gücü bu ilaca yetmiyor mu?”

Aytun Çıray, Türkiye’de yaklaşık 250 çocukta bulunan Mukopolisakkaridoz (MPS) hastalığını ve ilaçlarının kesilmesini TBMM gündemine taşıdı.

Türkiye’de tedavi edilemedi, İsveç’e sevk edildi

Sağlık Bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu'nun tedavi masrafları için teminat vermesi halinde Sibel Gökdam, İsveç'e gidecek.

Genelge geldi; çay tek şekerli içilecek

Bakan Mehmet Müezzinoğlu imzalı genelgede kamu kurum ve kuruluşlarında şeker ve tuz kullanımı ile ilgili düzenleme yapılması istendi.

“Hayatın pazarlığı, acil sağlığın taşeronu olmaz!..”

Op. Dr. Recep Atçı “Ambulanslara şoför alımının taşeron firmalardan yapılması 112 sağlık hizmetlerindeki kaliteyi düşürecektir" dedi.

“Acil hasta vakit kaybından ölürse”

Prof. Dr. Hülya Güven, acil servislerdeki tıkanıklığı aile hekimleri üzerinden çözmeye çalışan Sağlık Bakanlığı'nı eleştirdi.

Dünya AIDS Günü’nde tazminat kararı

AIDS hastalığına yakalanan Y.Ç.’nin ailesinin açtığı davada mahkeme, Sağlık Bakanlığı’nı toplam 1 milyon 393 bin lira tazminat ödemeye mahkum etti.

Polis varsa başla, sağlıkçı yoksa salla

Talimata göre, sahanın emniyeti sağlanmadan maçlar başlatılmazken, sağlıkçı, doktor olmadan başlanıyor pekala, niye, neden, niçin, dayak mı daha kötü,...

‘Yalancı bir üniversite kuruluyor’

CHP İzmir Milletvekili Prof. Dr. Hülya Güven, Meclis’te yaptığı konuşma ile Türkiye’nin sağlık çıkmazını masaya yatırdı.

Güven, Sağlık Bakanı’na hatırlattı

Hülya Güven, “Sağlık Bakanlığı, barsak enfeksiyonu ile ilgili verileri üstelik yanlış anlamaya yol açacak şekilde 3’üncü şahıslarla paylaşmış" dedi.

“Sağlık Bakanlığı nedenlerini araştırsın”

Prof. Dr. Hülya Güven’in, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından dile getirilen İzmir’e yönelik iddialara ilişkin açıklama yaptı.

Yaşarlı gençler ‘kadına şiddet’i araştırdı

Türkiye’de kadına yönelik şiddetin en çok yaşandığı kent olan İzmir’de, üniversite öğrencileri, hemcinslerine uygulanan şiddeti araştırdı.

Facebook üzerinden sahte ilaç satılıyor

TEB, maddi değeri yüksek kanser ilaçlarının, "facebook" hesapları üzerinden, kendini eczacı olarak gösteren kişiler aracılığıyla satıldığını belirledi...

Psikolojimiz bozuldu

Sağlık Bakanlığı psikolojik şikayetlerle doktora başvuran kişi sayılarına ilişkin istatistikleri yayımladı. Son beş yılda doktora başvuranların sayısı...

Tuvalete bile yalnız gidemeyecekler

Sağlık Bakanlığı, AMATEM'lerde uyuşturucu testi yapılan laboratuvarlarda örnek alınması ve saklanmasıyla ilgili yeni düzenlemeler getirdi.

Damacana sulara düzenleme geliyor

Sağlık Bakanlığı, damacana suların üretiminden tüketiciye ulaşıncaya kadar her aşamada kontrolü için A'dan Z'ye her konuda düzenleme getirmeye hazırla...

Site arşivi içinde belirli bir içerik arıyorsanız, yukarıdan arama yaparak daha hızlı sonuca ulaşabilirsiniz