Son Dakika
21 Kasım 2019 Perşembe
”

Haberhurriyeti Niçin Yayında?

02 Ekim 2013 Çarşamba, 00:56

Her şey İzmir Life’ın sahibi Hakkı Kesirli’den çıkan ve Hürriyet Ege Yazı İşleri Müdürü Nedim Bubik aracılığıyla bana gelen bir maille başladı.

Bu mail’deki üç dakikalık kısa filme çok şey sığdırmışlardı.

Yağmurun bardaktan boşanırcasına yağdığı bir zamanda koca bir ağaç yolun tam ortasına devriliyordu. Trafiği kesen bu engelin arkasında yüzlerce araç ve içinde binlerce yolcu yolun açılmasını bekliyordu.

Okuldan dönen bir öğrenci herkese büyük bir ders veriyordu. Otobüsten inen bu küçük öğrenci, cılız vücuduna aldırmadan koca ağacı itmeye başlıyordu. Sonra onu gören ve aracının içinde yolun açılmasını bekleyen bir diğeri yardıma gidiyordu. Sonra bir diğeri bir diğeri derken 10-15 kişinin yardımıyla koca ağaç kenara kaldırılıp yol açılıyordu.

Koca engel bir tek kişinin kararlılığıyla aşılıyordu.

***

Film bizi çok etkiledi.

Bizde Türkiye’deki engellerini kaldırmak için bir şeyler yapabilir miyiz diye düşündük. Ve www.haberhurriyeti.com sitesini bu amaçla yayına açtık. 35 yıldır sürdürdüğümüz gazetecilikten edindiğimiz deneyimle hazırladığımız bu sitede bir süre sonra sesimizin nasıl gür olduğunu herkes görecek. Bize destek çıkacakların sayısının çok ama çok olduğunu biliyoruz. O nedenle vatanını milletini seven, insanlığa hizmet etmek isteyenlerin fikirlerini, projelerini halkımızla paylaşacağız.

Eğitimde sevgi tohumları saçan öğretmenlerimizi baş tacı edeceğiz. Yolsuzluklarla, şehir eşkıyalarıyla uğraşanların yanında olacağız.

Havamızı, suyumuzu ve topraklarımızı kirletenlerle mücadele edeceğiz. Politikayı kirli emelleri için kullananlara karşı çıkacağız.

Halkını düşünmeyen başkanların icraatlarını sıralayacağız.

Daha temiz bir Türkiye için sesiniz soluğunuz olacağız. Haberleri eğip bükmeden, örtüp gizlemeden sizlere sunacağız. Çünkü biz haber hürriyetini inanan gazetecileriz.

Allah yolumuzu açık etsin.

İbrahim Irmak

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz