Bir Çek hız delisi, Bugatti otomobiliyle 417 km hıza çıktı

Milyarder Radim Passer, Grand Prix pilotları Max Verstappen ya da Lewis Hamilton'da daha hızlı!

Ceyhun Ergüven / Ajans Bizim / Almanya / Berlin

Formula 1’de Max Verstappen ve Lewis Hamilton’dan daha yüksek hızlara erişen Çek milyarderi Radim Passer, Almanya’da bir otoyolda Bugatti Chiron arabasıyla saatte 417 km hıza çıktı.

Çek milyarder, “performansını da kayda geçirmeyi” ihmal etmedi.

Almanya’da otoyolların bazı kesimlerinde hız sınırlaması bulunmuyor. Radim Passer, Bugatti Chiron marka otomobilini denemek için Temmuz 2021’de bir pazar sabahı Berlin-Hannover otoyoluna çıktı ve arabasının gaz pedalına yüklendi.

Çek milyarder, kayda aldığı bu “başarısını” bu ay başında internette yayınladı.

Görüntüler, yayınlandığı andan itibaren Almanya’da sansasyon yarattı. Çek hız delisi, otoyolun 0 bölümünde muhtemelen hız sınırlandırması olmadığı için büyük bir olasılıkla hiçbir yasal sonuçla karşılaşmayacak.

Almanya Ulaştırma Bakanı Volker Wissing, bir soru üzerine, “Yolda başkaları için tehlike yaratan ya da yaratabilecek her türlü davranış kabul edilemez” dedi.

Wissing, “Yolu kullanan herkes, trafik kanununun getirdiği kurallara uymak zorundadır. Kanun, sürücülerin yalnızca her an araçlarına hâkim olabilecekleri bir hızda kullanmalarını gerektirir. Bu hızın, 417 km olması çok şüphelidir” diye ekledi.

23 Oca 2022 - 00:18 - Gündem