Eğlence sektörü, yeni yıldan umutlu

Covid pandemisi'nin eğlence ve etkinlik sektörünü çok etkilediğini belirten Sunucu Mehmet Necati Şentürk 2020 ve 2021'in önemli bir bölümünün kayıp yıllar olduğunu söyledi. Yeni yıla Swiss Otel Büyük Efes sahnesinde giren Şentürk, 2022’nin etkinlik sektörü ve sahne emekçileri için iş yoğunluğu açısından yüksek beklentili bir yıl olmasını ve özlenen günlere tüm paydaşların uyumlu çabalarıyla ulaşılabileceğini belirtti.

Eğlence sektörü, yeni yıldan umutlu
Eğlence sektörü, yeni yıldan umutlu
Haber albümü için resme tıklayın

Sahne emekçileri için başta salgın dönemi olmak üzere, zorlu bir süreç yaşanmaya devam ederken Türkiye genelinde çeşitli etkinlik mekanlarında düzenlenen yılbaşı kutlamaları az da olsa yüreklere su serpti.

Eğlence sektörü, yeni yıldan umutlu

İzmirli deneyimli sunucu Mehmet Necati Şentürk, Mart 2020’den itibaren 2021 yılının önemli bir bölümünü de kapsayan dönemi eğlence sektörü için kayıp yıl olarak değerlendirirken, sektörün ilgili paydaşlarının yeni yıla çalışarak, büyük umutlarla girdiğini ifade etti. Şentürk “Müzisyenler, sanatçılar, büyük yatırımlar yaparak uzun yıllar hizmet veren çok sayıda mekan, organizatör, ses, ışık, görüntü, süsleme ve dekorasyon firması, kostümcü hatta taksici esnafı gibi sayısız sektör 2022 yılının daha hareketli, coşkulu; çalışamadıkları sezonlarda kaybettiklerini yerine koyabilecekleri kazançlı bir yıl olmasını bekliyor, diliyor” dedi.

Eğlence sektörü, yeni yıldan umutlu

Şentürk, son günlerde artış gösteren Omicron kaynaklı vaka artışlarının önlenmesinin ancak bilim insanlarının uyarılarına dikkat edilerek mümkün olduğunun altını çizerken, vatandaşların aşı konusundaki tereddütlerini artık geride bırakmalarının, aşılarını yaptırmalarının çok önemli olduğunu; eğlence amaçlı olarak gittikleri mekânlarda kurallara uygunluğu sorgulamalarının çok değerli olduğunu belirtti. “Bizler sahne çalışanları olarak misafirlerimizle, açık ya da kapalı mekanlarda aynı ortamı paylaşıyoruz. Çalıştığımız mekanlar özellikle salgının ilk gününden itibaren, bu konudaki yönetmeliklere titizlikle dikkat etmeye devam ediyorlar. Misafirlerimiz tereddüt etmeden, keyifli zaman geçirmek istiyor; işletmelerimiz ve sektörün tüm paydaşları özledikleri güzel günlere bir an önce dönmek istiyor. Birlikte başarabilir, salgın sürecini ancak yetkin bilim insanlarına kulak vererek geride bırakabiliriz. ” dedi.

21 Oca 2022 - 03:53 - Kültür Sanat