ULUSKON'da Dilek Köktaş'a yeni görev

Ülkemize yabancı yatırımcı kazandırmak ve ülke ekonomisine katkıda bulunmak, iş insanlarımızın yurtdışında yatırım yapabilmesine olanak sağlayacak anlaşmalar gerçekleştirmek için kurulan Uluslararası Yatırım ve İş Konfederasyonu (ULUSKON), yapılanmasını hızla sürdürüyor. Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy, Tarımdan Sorumlu Genel Başkan Danışmanlığı'na Dilek Köktaş'ı atadı.

Uluslararası iş Dünyası Çerçevesinde ticari, sanayi veya sanatsal olarak yapılacak iş anlaşmalarını gerçekleştirmek, ülkemize yabancı yatırımcı kazandırmak ve ülke ekonomisine katkıda bulunmak, iş insanlarımızın yurtdışında yatırım yapabilmesine olanak sağlayacak anlaşmalar gerçekleştirmek için kurulan Uluslararası Yatırım ve İş Konfederasyonu (ULUSKON), yapılanmasını hızla sürdürüyor.  Rusya Cumhuriyeti Temsilciliği'ne Marat Mirzaevich Galimov'u getiren Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy, Tarımdan Sorumlu Genel Başkan Danışmanlığı'na da Dilek Köktaş'ı atadı.

REKABETTE DENGE ŞART

Kuruluş amaçlarından birinin de,Ulusal ve uluslararasında işkadınları ve iş adamlarının eşit şartlar altında rekabetlerini dengeleyerek, yatırımlarına önünü açmak olduğunu belirten Atasoy, "Medya ve Tarım üstüne kurduğu işletmelerle yönetim kurulumuzun dikkatini çeken Köktaş’a yeni görevinde başarılar diliyorum" dedi.

İLK HEDEF ASYA VE AFRİKA ÜLKELERİ

ULUSKON’u birkaç yıldır takip ettiğini ve teklif geldiğin de çok gurur duyduğunu belirten Dilek Köktaş, "İlk odaklanacağımız işimiz gübre olacak. Asya ve Afrika ülkelerine ürettiğimiz gübrelerimizi ihraç edip, hem ülkemize ticari anlamda destek olmak, hem de istihdamı artırmak istiyoruz" dedi.

ÇİFTÇİ SAYISI YÜZDE 48 DÜŞTÜ

Tarımda İstihdam sayısında, özellikle son 10 yılda ciddi bir düşüş söz konusu olduğunu ve
2008’de 1 milyon 127 bin olan çiftçi sayısının 2021’de  600 bine kadar düştüğünü de söyleyen Köktaş, "Bu veriler, kayıtlı çiftçi sayısında 2008’den bu yana 541 bin 600 azalma anlamına geliyor. Bu da yüzde 48'lik düşüşe karşılık geliyor. Tarım Ülkesi olan Türkiye’de bu durum içimizi acıtıyor. Genel Başkanımız Atasoy çiftçi kadınlarımız için İlk projemizi yakında açıklayacak" dedi.

16 Oca 2022 - 01:45 - Ekonomi