Buca Belediyesi Basın Danışmanlığı’na Gazeteci Burcu Taner getirildi

Buca Belediyesi Basın Danışmanlığı’na Gazeteci Burcu Taner getirildi. İzmir Gazeteciler Cemiyeti ve Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesi Üyesi ol...

Buca Belediyesi Basın Danışmanlığı’na Gazeteci Burcu Taner getirildi. İzmir Gazeteciler Cemiyeti ve Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesi Üyesi olan deneyimli gazeteci Burcu Taner, en son İzmir Ticaret Odası Kurumsal İletişim Müdürlüğü'nde görev almıştı. Ankara Üniversitesi Iletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'ndeki lisans eğitiminin ardından Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Genel Gazetecilik Bölümü'nde internet, yeni iletişim teknolojileri ve değişen gazetecilik pratikleri üzerine yüksek lisans tezini tamamlayan Burcu Taner, tez esnasında sosyal medya, kurumsal itibar, toplam kalite yönetimi, içsel pazarlama ve yeni medya üzerine makale, ortak kitap çalışması ve kongre bildirisi gibi çalışmalar yürüttü. Gazeteci Burcu Taner, İZTO'dan sonra Buca Belediyesi'ne transfer olmuştu.

Burcu Taner'in çalışma özgeçmişi şöyle:

Meslek hayatına Anka  Haber Ajansı'nda stajer muhabir olarak başladı, Radikal Gazetesi, TRT Antalya Bölge Müdürlüğü'nde de staj yaptı. Ege Telgraf Gazetesi'nin ardından uzun süre Doğan Haber Ajansı'nda ve Hürriyet Gazetesi'nde çalıştı. Kent-Yaşam Haber Bilgi Sitesi ve Kent Stratejileri Merkezi yazarları arasında yer aldı. Aktif gazetecilik döneminde haber, araştırma ve röportaj dallarında ulusal ve yerel platformlarda çeşitli ödüllere layık görüldü. Daha sonra kariyerine kurumsal iletişim alanında devam ederek Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği'nde ve son olarak da İzmir Ticaret Odası'nda çalıştı.

26 Nis 2021 - 21:23 İzmir/ Buca- Belediye