Haber Hürriyeti Gazetesi 208. sayısını ücretsiz okuyun

Haber Hürriyeti okuyucularının sağlık ve mutlulukla dolu nice bayramlarınız olsun Haber Hürriyeti

Haber Hürriyeti Gazetesi 208. sayısını ücretsiz okuyun
Haber Hürriyeti Gazetesi 208. sayısını ücretsiz okuyun
+9
Haber albümü için resme tıklayın

Dizi arası Çeşme’de nikah kıydılar

GUBSE ÖZAY,

BARIŞ

ARDUÇ’LA

EVLENDİ

İzmirli Çevre avukatı Senih Özay' ın sinema sanatçısı kızı Gupse Özay, kiralık aşk dizisinde başrol oynayan Barış Arduç ile sade bir törenle evlendi.

++++++++

AYIN FOTOGRAFI

Yanlış zaman, yanlış yer

Datça'da Sarı gözlü at sineği çiçek özleriyle karnını doyurmaya çalışırken, yavru bir engerek yılanına yem oldu ve Sedat Kaya’nın objektifine bu görüntü yansıdı. 11’de

+++++++++++

Son 10 yılda 2 bini aşkın kadınımız katledildi. Bu cinayetleri durdurmanın/önlemenin bir yolu yok mu acaba?

KATİLİNİ TANI, TESLİM OLMA   

11 Şubat 2015: 19 yaşındaki Özgecan Aslan, bindiği minübüsün şoförünün tecavüz girişimine direndiği için hunharca katledildi.

18 Ağustos 2019: Emine Bulut, dört yıl önce boşandığı eski eşi tarafından kızının gözleri önünde boğazı kesilerek öldürüldü.

16 Temmuz 2020: Üniversite öğrencisi Pınar Gültekin, barışmak istemediği arkadaşı tarafından öldürüldü, yakıldı, varille gömüldü.

Bu Türkiye'deki kadın cinayetlerinin sadece üçü. Katiller yakalandı. Yani cinayetlerin tamamı aydınlatıldı. Peki cinayetlere neden engel olunamıyor? Bu konuda www. haberhurriyeti.com internet haber portalımız ve Gazetemiz Haber Hürriyeti kadınlarımızın katillerini tanımaları için bir eğitim seferberliği başlatıyor. Herkesi bu kampanyaya desteğe çağırıyoruz. 6’DA

ERCÜMENT ERKUL

****

CİNAYETLERİ

DURDURALIM

SOYUMUZ

KURUMASIN

Kadına şiddet, tecavüz, cinayet haberleri toplumu cinnet noktasına getirdi. Son Üniversiteli kızın cinayetinde ayrıntılar, “Bu nasıl insanlık” dedirten türden…

Yasalar, yönetmelikler var ama hala soyumuzu sürdüren kadınlarımıza karşı şiddeti durduramıyoruz.

ÇARESİZLİK OLMAMALI

Bu öğretilmiş çaresizlik olamaz, olmamalı da. Kadınlarımızı katillerinden korumanın bir yolunu bulmalıyız. Psikologlar, Pedegoglar, Davranış Bilimcileri katiller hakkında ipuçları verebilirler mi? Onlardan uzak durulması gereken belirtiler ortaya dökülebilir mi?

İBRAHİM IRMAK

Öneri ve görüşlerinizi [email protected] mail adresine göndermenizi bekliyoruz.

++++++++++

KADES’i telefonunuza

İndirdiniz mi?

KADES, kadınların ve çocukların maruz kaldığı şiddet, taciz gibi kötü eylemleri biraz olsun engellemek adına kullanıcılara sunulmuş olan, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanmış ve acil durumlarda ilk akla gelecek, resmi bir acil müdahale uygulamasıdır. Cep telefonunuza hemen ücretsiz indirebilirsiniz.

AV. ÇİLER NAZİFE KOŞAR

++++++++++++++

KARŞIYAKA TRAMVAYI

ÇİĞLİ’YE KADAR GİDECEK

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Karşıyaka-Çiğli arasında hizmet verecek 11 kilometrelik Çiğli Tramvayı’nın yapımı için düzenlediği ihaleye aralarında uluslararası girişimlerin de olduğu 17 firma katıldı. 

+++++++++++

COVİD-19 GÖLGESİNDE

KURBANA DİKKAT

İzmir Veteriner Hekimleri Odası Yönetim Kurulu; bu bayramda halk sağlığına ve hayvan refahına dikkat çekti.

Din görevlilerine çağrı yapan Başkan Gökhan Özdemir, “ Kurban kesiminde bilimsel olarak açıklanan; hayvan refahı, hayvan sağlığı, gıda güvenliği, halk sağlığı adına dikkat çekilen hususların göz ardı edilmemesi gerektiği vurgulanmalıdır” dedi.

++++++++++

Başkan Soyer, kentin markasını yükselten sektör temsilcilerine, pozitif ayrımcılık sözü verdi

GELİNLİKÇİLER

İZMİR’İN GURURU

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Mimar Kemalettin Moda Merkezi esnafıyla buluştu. Gelinlik sektörünün İzmir'in marka gücünü arttırdığını belirten Başkan Soyer, “Fuarda İzmirli firmalara pozitif ayrımcılık yapacağız. Sizin büyümeniz İzmir'in marka gücünü büyütür” dedi.

++++++++++

ÇEŞME PLASTİK

ATIĞI AZALTACAK

Çeşme, WWF- Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) ve İzmir Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan Plastik Atıksız Şehirler Ağı (Plastik Smart Cities) protokolü kapsamında pilot ilçe oldu. Çeşme Belediyesi bu adım ile 2 yıl içinde plastik kirliliğini yüzde 30 azaltmayı taahhüt etti.

++++++++++++

DAĞITIM AĞINA

8 İLÇE DAHA

DAHİL EDİLDİ

SÜT KUZUSU

POJESİ BÜYÜDÜ

TİRE-SÜT’İN DAĞITIM AĞI

Merkez ilçelerden Balçova, Buca, Bornova, Konak, Bayraklı, Karşıyaka, Çiğli, Karabağlar, Gaziemir, Güzelbahçe, Narlıdere’ye Tire Süt Kooperatifi ortaklarının sütü dağıtılıyor.

KÖYKOOP’UN DAĞITIM AĞI

Merkez dışındaki Menemen, Kemalpaşa, Menderes, Torbalı, Seferihisar, Urla, Aliağa, Foça’ya da KÖYKOOP’un tedarik ettiği kooperatiflerin sütleri dağıtılıyor.

+++++++++

‘’Barış ve Dostluk Kenti’’

MARDİN’E DOYAMADIM

Dinlerin kardeşliğinin yaşandığı, belki de tek dünya kenti Mardin’e doyamadım. Amerika’da teninin rengini beğenmedikleri için, zenciler hunharca katledilirken, Mardin’de hangi dinden olursa olsun, insanlar birbirlerine sadece sofralarını değil gönüllerini de açmış.

OĞUZHAN KAVAKLI

++++++++++++

KÖŞE YAZILARI

ZAM HABERLERİ

FİKRET KALMUK YAZDI

++++++++++

EKONOMİK DURUM

SEZAİ BAYAR YAZDI

++++++++++++

DEMOKRASİ SINAVI

TURGUT GÜNGÖR YAZDI

++++

BAYRAM ÇOCUKLARI

SEDAT KAYA YAZDI

++++++

OKEY’İN ÖNEMİ

LEVENT DONDURAN YAZDI

***

HAK ETTİK Mİ?

HATİCE NAYIR YAZDI

01 Ağu 2020 - 11:53 İzmir- Gündem