Urla' da coronavirüs toplantısı!

Coronavirüs tedbirleri amacıyla ‘Acil Durum Toplantısı’ gerçekleştirildi. Hastanede 15-20 hastanın testinin negatif çıktığı belirtildi.Ayrıca hastaneye bu tür vakaların gelmesi durumunda tedbir amaçlı ilk müdahaler edilmesi içinde  bahçeye konteynerler kondu.

Haber albümü için resme tıklayın

Bahri KARATAŞ ( KHA) 

Urla' da Kaymakamı ve Urla Belediyesi Başkan Vekili Önder Can başkanlığında  coronavirüs tedbirleri amacıyla ‘Acil Durum Toplantısı’ gerçekleştirildi.

Ayrıca hastaneye bu tür vakaların gelmesi durumunda tedbir amaçlı ilk müdahaler edilmesi içinde  bahçeye konteynerler kondu.Hastanede 15-20 hastanın testininde negatif çıktığı belirtildi. 

 Toplantıda yer alan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Birol Aydınhan,"Öncelikle belirtmek isteriz ki Urla’da herhangi bir vaka bulunmamaktadır" diye konuştu.

Aydınhan, Devlet Hastanesinde şuan 15-20 şüpheli olduğu ve uygulanan testlerin sonuçlarının negatif çıktığı yetkili merciler tarafından açıklandığını belirtti. 

Ayrıca bu tür hastaların diğer hastalarla yakın teması olmamaları için de, hastane bahçesine belediye tarafından bugün konteynerler yerleştirildi. Konteynerlerin, virüs şüphesiyle hastaneye başvuran kişileri ayırmak ve ilk müdahale ve testlerin burada yapılacağı öğrenildi. 

Toplantıda ele alınan konular ve bilgilendirmeler şöyle:

İlçe Kaymakamlığımız önderliğinde oluşturulan ‘Vefa Grubu’, vatandaşlarımızın taleplerini yerine getirecek ve süreç boyunca faaliyet gösterecektir. 

Urla ve Esnaf ve Sanatkârlar Odası olarak 65 Yaş üstü sokağa çıkma yasağına istinaden esnaflarımızla birlikte oluşturduğumuz hizmet ağı kapsamında Urla ve çevresine servis yapacak marketlerin mahalle mahalle listesi yarın detaylı bir şekilde sayfalarda yayınlanacak, muhtarlıklara ve ilgili birimlere iletilecektir.
65 Yaş üstü ve kronik hastaların sokağa çıkma yasağı kapsamında tedavi yapan hekim tarafından veya klinik tarafından Seyahat Belgesi düzenlenmesi gerekmektedir. Mahalle statüsündeki köylerimizde ve klinik ile iletişime geçemeyen vatandaşlarımızın muhtarlar aracılığıyla kolluk kuvvetleri ile iletişime geçmesi gerekmektedir. 

Kronik hastalara evde bakım hizmeti de gerçekleşmektedir. Evde Bakım ekibi ilçemizde 3’e çıkarılmıştır. Evde bakım hizmetinden faydalanmak isteyen vatandaşlarımız 444 38 33’ü arayarak adreslerini ve istediği hizmeti yazdırarak kayıt oluşturmalıdır.

Sokağa çıkma yasağı olan vatandaşlarımıza için aile hekimleri bu süreçte telefon ve internetten görüntülü bir şekilde hizmet vermeye devam edecektir. Doktorlar tarafından yazılan reçete eczaneye ulaştırılacak, ilaçlar eczane tarafından vatandaşlarımıza ulaştırılacaktır. Ayrıca ilaçların rapor ve reçete süreleri 30.05.2020 tarihine kadar uzatılmıştır.

İlçemizde 450’ye yakın bebek bulunmaktadır. Bebeklerin aşı ve kan alımı için İlçe Sağlık Ocağı’nda özel bir alan oluşturulmuştur. Saat 11.00’a kadar bebeklerin aşı ve kan alımı işlemleri bu alanda gerçekleşmektedir. 

İç İşleri Bakanlığımız tarafından açıklanan 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağına uymayan vatandaşlarımıza da cezai işlem uygulaması başlatılmıştır. 
Ve bu vesile ile bir kez daha belirtmek isteriz ki sosyal medya da dönen görüntülere ve açıklamalara itibar etmeyiniz. Olabildiğince kalabalık alanlardan uzak durarak Sağlık Bakanlığımız tarafından alınması tavsiye edilen önlemleri yerine getiriniz.

Ahmet Birol Aydınhan

Urla Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı

23 Mart 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?