Öğretmenlerden öğrencilere, "evde Kalın" mesajı

İzmir Karabağlar İlçesi  Şerif Remzi ortaokulu öğretmenleri, öğrencilerinin koronavirüs salgınından korunabilmeleri için, örgütlenerek, öğrencilerin...

İzmir Karabağlar İlçesi  Şerif Remzi ortaokulu öğretmenleri, öğrencilerinin koronavirüs salgınından korunabilmeleri için, örgütlenerek, öğrencilerine evde kalmaları yönünde mesaj gönderdiler.


Öğretmenler birer birer oluşturdukları sözcüklerle “ Evde Kalıp, bolca kitap okuyalım, ellerimizi sık sık sabunla yıkayalım, evde kal, güvende kal “ sloganını  oluşturarak, kısa bir cümle ile çocukların hem zamanlarını değerlendirmelerini, hem de koronavirüs  salgınından korunmalarını anlattılar. Okulda görev yapan  64 öğretmen tarafından düzenlenen organizasyonu,  temsilen, 11 öğretmen çocukların evde kalmalarını ve koronavirüsten korunmalarını anlattılar. 

Şerif Remzi Ortaokulu müdürü Hakan Emrah Bodur, dünya çapında salgın olan ve ülkemizde de olumsuz vakaların yaşanmasına neden olan koronavirüs salgınına  karşı hep birlikte mücadele etmemiz gerekmektedir. Okulumuzda yaklaşık bin öğrenci eğitim görüyor.   Bakanlığımız tarafından okulların tatil edilmesinden sonra, öğrencilerimizin  evlerinde kalmak zorunluluğu doğmuştur. Her gün dışarıda olan çocuklarımızın, bir anda evde kalmak zorunda kalmaları sonucu, zaman zaman  psikolojik sıkıntılar yaşayabilmektedirler. Bu esnada öğrencilerimizin hem psikolojik olarak, desteğe ihtiyaçları var, hem eğitimlerini aksatmadan yürütebilmelerine ihtiyaçları var hem de salgın olan koronaviristen korunmaları gerekmektedir.  Okul idaresi olarak, rehber öğretmeniz Burhan Cin ve okulumuzda görev yapan öğretmenlerimizle birlikte ortak bir çözüm yolu üretmeye çalıştık. Bilindiği gibi öğrenciler  en çok öğretmenlerinin sözlerini dinler,  öğretmenlerinin verdiği görevleri  ilk önce yerine  getirirler. Bunu çok iyi bilen öğretmenlerimiz öğrencilerimizi en kısa yoldan, en etkili biçimde nasıl yönlendirebiliriz teorisi üzerinde bir kurgu hazırladılar. Bu kurguda öğrencilerimiz hem evde kalacaklar, hem eğitimlerini sürdürecekler hem de koronavirüs salgınından korunacaklardır.  Bunun üzerine tüm öğretmenlerimiz ve idare tarafından “ Evde kalıp, bolca kitap okuyalım, ellerimizi sık sık sabunla yıkayalım,evde kal, güvenle kal “ sloganını oluşturduk. Oluşturduğumuz sloganı tüm öğretmenlerimiz öğrencilerine ve velilere  Whatsapp hattından gönderdiler. Amacımız en kısa anlatımla, öğrencilerimize en iyi şekilde yararlı olabilmek "dedi. Bahri Karataş / KHA

22 Mart 2020 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?