Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu, "Seçim startı" verdi

Izmir Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu, Ekim 2020 tarihinde yapılacak İzmir Barosu seçimlerinde grubun başkan ve kurul adaylarını belirleyecek ön seçim...

Izmir Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu, Ekim 2020 tarihinde yapılacak İzmir Barosu seçimlerinde grubun başkan ve kurul adaylarını belirleyecek ön seçim için 10 kişilik Yürütme Kurulu oluşturdu.

Avukat Ulvi Puğ’un Başkanlığ'ında

Avukat Cihangir Marmara,

Avukat Nilüfer  Kurtoğlu,

Avukat Mustafa Ruhan Erdem,

Avukat Mehmet Tahsin Soner

Avukat Hakan Ayaz,

Avukat Hüseyin Karakoç,

Avukat Serhat Sökmen,

Avukat Duygu Özman Işıkoğlu,

Avukat Necmiye Ece Uncu’dan oluşan kurul seçim takvimini belirledi.

Grup yaptığı ilk açıklamada, "Bu Vatanı ve Milleti dün kurtaranın Gazi Mustafa Kemal Atatürk olduğunu biliyor ve bugün kurtaracak olanın da Atatürkçülük olacağına yürekten inanıyoruz" dedi.

16 Nisan’da başkan ve kurul adaylarını belirleyeceklerin belirten, İzmir Barosu Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu Yürütme Kurulu, ön seçim için Baro'ya başvurunun yapıldığını ve olurun alındığını belirtti.

 "Hukuk toplumlarda sadece düzeni sağlayabilir. Huzuru sağlayan ise adalettir. O yüzden hukuk mekanizması çalıştığı zaman ortaya çıkaracağı ürünün mutlaka ADALET olması gerekir" diyen Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu, Bunun için de "Tam bağımsız bir devlet, Tam bağımsız bir yargı ve tam bağımsız bir savunma  şarttır. Ülkemizin hukuk mekanizmasının adalet üretmekten gittikçe uzaklaştığı, adeta; adaletin Adalet Saray’ından çıkartılıp Sarayın Adaletine mahkum edildiğimiz, mesleğimizin ve meslektaşlarımızın sorunlarının giderek  arttığı bu günlerde yürekli avukatlara ve yürekli barolara her zamankinden daha çok ihtiyaç vardır.  İşte bu sebeple bizler İzmir Baromuzun yönetimine talibiz" diyen Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu, "Ortak akıl, tek liste ve tek yürek olarak seçime girmeyi kesin yöntem olarak belirleyip, İzmir Baromuzun yönetiminde tekrar Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu'nu görmeyi amaçlıyoruz" açıklamasını yaptı.

   

10 Mart 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?