Ege'deki üniversiteliler, iş dünyası ile Kariyer Fuarı'nda buluşacak

Ege Bölgesi'ndeki tüm üniversitelerin öğrencilerini ve mezunlarını ülkemizin lider kurum ve kuruluşlarıyla bir araya getirecek Ege Bölgesi Kariyer Fuarı 20-21 Mart 2020 tarihlerinde İzmir Kültürpark 1 ve 2 numaralı hollerde gerçekleştirilecek.

Yetenek Her Yerde temasıyla yola çıkan ve T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı tarafından üniversiteler kamu ve özel sektör kurumları ve meslek odaları işbirliğinde gerçekleştirilen Ege Bölgesi Kariyer Fuarı bu yıl 20-21 Mart 2020 tarihlerinde 09:00-18:00 saatleri arasında İzmir Kültürpark 1 ve 2 numaralı hollerde Ege Üniversitesi ev sahipliğinde ve 16 üniversite işbirliğinde gerçekleştirilecek.

Ege Bölgesi'ndeki 17 farklı üniversitenin öğrencilerinin/mezunlarının katılımına açık olacak organizasyonda İş fırsatı yakalamak isteyen öğrenciler ve mezunlar Staj imkanı arayan öğrenciler Kariyer hedeflerini farklılaştırmak ve geliştirmek isteyen lisans lisansüstü öğrencileri ve mezunlar katılım gösterebilecekler. Katılımcı Firma ve kurumlara İzmir Kültürpark fuar alanında 2 gün boyu stand açarak Ege Bölgesi'ndeki 17 üniversitenin farklı bölümlerinden katılım gösterecek öğrencilere /mezunlara kendilerini tanıtma olanağı bulacak. Sunumlar, Mülakat Similasyonları, Atölye Çalışmaları, Bilgilendirme Oturumları, Örnek Olay Çalışmaları yer alacak Firma ve kurumlara stantlarında İş ve Staj için CV kabullerinin yapılması sağlanacak. Ayrıca mezun ve son sınıf öğrencileriyle mülakat yapmak isteyen kurum ve şirketlere mülakat odası tahsis edilecek.

Organizasyon kapsamında hazırlanan Yetenek Kapısı Platformu'nda Öğrenciler ve mezunlar profil oluşturarak kariyer ağına ilk adımı atabilecek. Oluşturulan profil aracılığıyla kariyer fuarları etkinlikler ve eğitimler incelenebilecek. Gençler söz konusu etkinlik ve eğitimlere Yetenek Kapısı üzerinden başvurabilecektir. Öte yandan Yetenek Kapısı işverenler için de doğru ve hızlı insan kaynağına ulaşmayı kolaylaştıracak. İşverenler bünyelerinde gerçekleşecek iş ve staj ilanlarını fuar ve etkinlikleri ağ üzerinden gençlere daha kolay duyururken gençler de bu duyurular üzerinden işverenlerle iletişime geçebilecek. Fuara katılan tüm firmalar bu platforma üye olarak yıl boyunca ücretsiz olarak platformdan faydalanma imkanı bulacak.

29 Şubat 2020 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?